„Nie chodzi tylko o pieniądze…” – Anthony Joshua o walce w MMA

Men’s Health UK

Czy zobaczymy kiedyś mistrza boksu Anthony’ego Joshua w walce w formule MMA? Joshua rozważa taką możliwość, ale musi być spełniony pewien warunek i nie chodzi tu o pieniądze.

Co pewien czas pojawiają się kolejne informacje dotyczące Anthony’ego Joshua i jego potencjalnej walki w formule MMA. Zapewne pojedynek między Floydem Mayweatherem i Conorem McGregorem był tym wydarzeniem, które wywołało zainteresowanie zarówno zawodników MMA walkami w boksie jak i bokserów rywalizacją w formule MMA. Były mistrz UFC Conor McGregor zrobił pierwszy krok wkraczając do świata boksu i teraz oczekuje się, że któryś z topowych pięściarzy odważy się wkroczyć na scenę MMA.

Goszcząc w programie Conana O’Briena, mistrz wagi ciężkiej Anthony Joshua powiedział, że jest otwarty na walkę w formule MMA, ale musi zostać spełniony jeden najważniejszy warunek.

„Nie chodzi tylko o pieniądze… Gdyby jednak ludzie tego chcieli, a ja czułbym w głębi serca, że ​​to byłaby właściwa decyzja, dlaczego nie? To tylko kolejna walka. Musiałbym trenować, nie robiłbym ze względu na wypłatę, bo wiesz, sport walki to poważny sport. Urazy głowy, połamane żebra i tak dalej. Muszę traktować to poważnie. Po co zarabiać pieniądze, jeśli nie możesz się tym cieszyć? Musisz więc traktować to poważnie i nie zawsze musi chodzić o pieniądze. Rozważyłbym to, gdyby moje serce podpowiedziało mi, że to jest właściwe dla mnie.”

Jakiś czas temu, Joshua dyskutował z mistrzem wagi ciężkiej UFC Stipe Miocicem w kwestii potencjalnej walki i obydwaj panowie wzajemnie się prowokowali przy kilku okazjach:

Zawodnicy UFC poczuli dobry interes w walkach bokserskich i chcą zawalczyć na tej samej karcie co McGregor i Mayweather
– Stipe Miocic odgryza się dosadnym komentarzem na słowa Anthony’ego Joshua
– Stipe Miocic i Junior dos Santos zainteresowani przywitaniem Anthony’ego Joshua w Oktagonie UFC

Również szef UFC Dana White jest zainteresowany ściągnięciem Joshuy do UFC i być może za jakiś czas mu się to uda, kiedy rozwinie swoją grupę promotorską pod sztandarem UFC.

– UFC zaoferowało Anthony’emu Joshua 500 milionów dolarów za dołączenie do organizacji
– Negocjacje z niepokonanym mistrzem boksu to kolejny krok do powstania pięściarskiej federacji pod szyldem UFC

Z kolei Anthony Joshua wymienił nazwiska dwóch zawodników UFC z którymi chciałby się zmierzyć w pojedynku MMA:

– Anthony Joshua wskazał dwóch zawodników z którymi chciałby się zmierzyć, gdyby przeszedł do MMA

Bardziej prawdopodobnym scenariuszem może być przejście do boksu mistrzyni wagi piórkowej UFC Cris „Cyborg” Justino, która od dawna jest tym zainteresowana. Niedawno Justino powiedziała, że kiedy wypełni kontrakt z UFC, przejdzie do boksu, aby zmierzyć się z mistrzynią Cecilią Braekhus.

Niepokonany w zawodowej karierze Anthony Joshua (21-0, 20 KO) jest mistrzem wagi ciężkiej federacji WBO, IBF i WBA i aktualnie planuje się jego walkę z również niepokonanym Deontay’em Wilderem (40-0, 39 KO), który jest mistrzem wagi ciężkiej federacji WBC. Spekuluje się, że Pojedynek Joshua vs Wilder ma być ogłoszony w niedługim czasie, a promotor Eddie Hearn powiedział, że nastąpi to za około trzy tygodnie.

Jest więc niemal pewne to, że zanim Anthony Joshua zacznie na poważnie myśleć o walce w MMA, będzie musiał najpierw zmierzyć się w ringu z mocnym Deontayem Wilderem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *