Negocjacje z niepokonanym mistrzem boksu to kolejny krok do powstania pięściarskiej federacji pod szyldem UFC

Vaughn Ridley/Getty Images

Po niezwykle udanej gali boksu z udziałem Floyda Mayweathera i Conora McGregora w walce wieczoru, prezydent UFC Dana White otwarcie wyrażał swoje zamiary wejścia do świata boksu jako promotor.

Jakiś czas temu szef UFC został powiązany z takimi gwiazdami pięściarstwa jak Anthony Joshua i innymi znanymi pięściarzami i wygląda na to, że White próbuje urzeczywistnić swoje ambicje.

Jeszcze pod sztandarem ZUFFA, Dana White obiecał zrewolucjonizować najstarszy na świecie sport walki w systemie pay-per-view, a dzięki swoim wysokiej klasy umiejętnościom promotorskim może być w stanie to zrobić.

W nowym oświadczeniu dla Yahoo Sports !, White ujawnił, że ​​pierwszym pięściarzem, który jest bliski podpisania kontraktu jest niepokonany mistrz wagi lekkiej Mikey Garcia. Garcia posiada rekord 38-0 z 30 nokautami i jest dzisiaj najlepszym bokserem wagi lekkiej na świecie. Pozyskanie takiego zawodnika byłby ogromnym sukcesem dla prezydenta UFC.

„Właśnie rozmawiałem z @danawhite i powiedział, że zbliża się do podpisania umowy z @MikeyGarcia. Powiedział, że plany dotyczące Zuffa Boxing idą naprzód.”

Niektóre organizacje MMA nie zamykają się tylko na jedną formułę walki i jak na przykład Bellator organizuje pojedynki w kickboxingu, a ACB organizuje turnieje grapplingowe. Być może przyszedł czas na UFC, aby oprócz MMA organizacja promowała i organizowała pojedynki bokserskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *