Pojedynek Raquel Pennington vs. Germaine de Randamie i dwie inne walki dodane do gali UFC Fight Night 139

Kartę walk gali UFC Fight Night 139 w Denver zasiliły trzy pojedynki kobiet w których zmierzą się Raquel Pennington vs Germaine de Randamie, Amanda Cooper vs Ashley Yoder i Maycee Barber vs Maia Stevenson.

Raquel Pennington (9-6) ma za sobą porażkę natomiast Germaine de Randamie (7-3) trzy wygrane, ale obydwie zawodniczki wrócą do rywalizacji po walkach, którym towarzyszyły kontrowersje.  Narożnik Pennington został mocno skrytykowany za to, że zmusił zawodniczkę do dalszej walki z mistrzynią wagi koguciej Amandą Nunes, mimo że Pennington sygnalizowała po czwartej rundzie, że „nie da rady”. Ostatecznie pojedynek na gali UFC 224 zakończył się porażką Pennington przez TKO w piątej rundzie.

Jeśli chodzi o de Randamie, w ostatniej walce na gali UFC 208 pokonała Holly Holm w walce inaugurującej dywizję piórkową UFC i została jej pierwszą mistrzynią. Kiedy planowano zestawić ją do walki z Cris Cyborg, Holenderka oświadczyła, że nie chce walczyć z Brazylijką, która według niej wspomaga się dopingiem i zapowiedziała powrót do dywizji koguciej. UFC podjęło decyzję o odebraniu de Randamie tytułu wagi piórkowej. „The Iron Lady” miała stoczyć walki na galach UFC Fight Night 115 z Marion Reneau i UFC Fight Night 125 z Ketlen Vieira, ale w obydwu przypadkach de Randamie wycofywała się z powodu kontuzji.

Kilka dni temu Germaine de Randamie ogłosiła, że jest gotowa na powrót do Oktagonu i jako rywalkę wskazała właśnie Raquel Pennington.

Drugą ogłoszoną  walką będzie pojedynek w wadze słomkowej między Amandą Cooper (3-4) z Ashley Yoder (5-3). Obydwie zawodniczki wejdą do Oktagonu mając za sobą porażkę z Mackenzie Dern z czego Yoder jest w gorszej sytuacji, ponieważ ma trzy porażki z rzędu. W trzeciej zapowiedzianej walce, zwyciężczyni pojedynku w Dana White’s Tuesday Night Contender Series Maycee Barber (5-0), zadebiutuje w UFC w starciu z Maią Stevenson (6-5), która przegrała dwie walki na TUF 26 z Sijarą Eubanks i na UFC Fight Night 125 z Polyaną Vianą.

Gala UFC Fight Night 139 odbędzie się 10 listopada w Pepsi Center w Denver w Kolorado, a jej walką wieczoru będzie pojedynek w wadze piórkowej między Frankie Edgarem a Chan Sung Jungiem. Inne pojedynki ogłoszone na karcie to walki Donald Cerrone vs Mike Perry i Joseph Benavidez vs Ray Borg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *