Zdjęcie dnia: Rousimar Palhares w wadze ciężkiej i uczestnicy TUF 1 kiedyś vs dziś

W tym odcinku zdjęcia dnia mamy dla Was dwie bardzo ciekawe fotki. Na pierwszej ujrzymy znienawidzonego przez wielu zawodników Rousimara Palharesa na masie, a na drugiej uczestników TUF 1 sprzed kilkunastu lat i obecnie.

Weteran MMA rywalizujący w wadze półśredniej, średniej i półciężkiej Rousimar Palhares (19-9-1), który kilkukrotnie kończył swoje walki urywając nogę swoim rywalom, postanowił najwyraźniej trochę przymasować i przejść do wagi ciężkiej. Oprócz większej masy, „Paul Harris” postanowił również zrobić sobie modną fryzurę i zapuścić wąsa.

Palhares był zwolniony z dwóch organizacji po tym jak przeciągnął dwa razy poddania w UFC i raz w WSOF, a oprócz tego oblał testy antydopingowe w UFC przekraczając limit testosteronu za co został zawieszony na 9 miesięcy.

Po zwolnieniu z WSOF, „Toquinho” stoczył po jednej walce dla organizacji Venator i KSW przegrywając obydwie przez KO w starciach z Emilem Weberem Meekiem oraz Michałem Materlą. Następnie Brazylijczyk związał się z rosyjską organizacją Fight Nights Global dla której stoczył trzy alki. Bilans tych pojedynków, to jedna wygrana przez poddanie, remis i porażka przez KO.

—————–

Reality show „The Ultimate Fighter” produkowany przez organizację UFC znacząco wypromował MMA nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na całym świecie. Dzięki staraniom ZUFFA, sport ten wyszedł z podziemia i pojawił się w telewizji przedstawiając MMA w zupełnie innym świetle jako sportową rywalizację, a nie bójki w klatce bez zasad.

Seria TUF była po raz pierwszy transmitowana przez stację SPIKE TV, a wraz z rozwojem i nowymi umowami przechodziła na inne stacje. Pierwszy sezon wyłonił kilka znaczących nazwisk w organizacji UFC, a przez te wszystkie lata, organizacja zyskała kilku przyszłych mistrzów swoich dywizji.

Zobaczmy jak obecnie wyglądają gwiazdy z pierwszego sezonu TUF’a po 14 latach. Łezka się w oku kręci, kiedy popatrzymy na młodych i rozpoczynających swoją wielką karierę zawodników w tamtym  czasie oraz tych samych fighterów obecnie, których kariery potoczyły się różnie, jedni nie osiągnęli zbyt wielkiego sukcesu, niektórzy mieli piękną i długą karierę, a jeszcze inni zostali mistrzami.

3 thoughts on “Zdjęcie dnia: Rousimar Palhares w wadze ciężkiej i uczestnicy TUF 1 kiedyś vs dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *