Paweł Nastula vs Yusuke Masuda na gali FAŁ.


(fot. sherdog.com)

Legenda polskiego judo przeciwko japońskiej Godzilli z teamu Hidehiko Yoshidy

– walka wieczoru podczas Gali FIGHTERS ARENA ŁÓDŹ (03.09.2010, Atlas Arena, Łódź)

Paweł Nastula (1-4-0) VS Yusuke Masuda (2-8-3)

Paweł Nastula: „Yusuke Masuda pochodzi z teamu Hidehiko Yoshidy, bardzo popularnego zawodnika MMA w Japonii, mistrza olimpijskiego w judo z 1992. W tym klubie trenuje też Koji Kanechik, z którym miałem walczyć w 2008 r. na Torwarze ale organizator tamtej Gali nagle zrezygnował z jej organizacji w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach. Organizatorzy Gali FIGHTERS ARENA ŁÓDŹ chcieli doprowadzić do spotkania właśnie z nim. Jednak Koji jest w trakcie przygotowań do innej walki toteż został z tego prestiżowego klubu wystawiony dla mnie – Yusuke Masuda. Jest to doświadczony zawodnik, walczył i w USA, i w Rosji i w Europie. Bardzo agresywny, trenował sambo i zapasy.”

Marcin Jesiotr, Klub Kick Fighters z Łodzi (organizator Gali): „Ze względu na to, że Paweł Nastula jest w Japonii nadal popularny domyślam się, że Yusuke będzie chciał dzięki tej walce wypromować się w swoim macierzystym kraju toteż spodziewam się mocnego ataku od samego początku. Gwarantuje to emocje na najwyższym poziomie, a przecież o to chodzi w tego rodzaju imprezach. Legendarny „Nastek” ciężko trenuje, by ten powrót do MMA. A przy okazji pierwszą walkę przed Polską publicznością, przypieczętować efektywnym zwycięstwem” .

Paweł Nastula, 40 lat, 95 kg, 185 cm

Dyscyplina: Judo, MMA
Osiągnięcia: mistrz olimpijski w kategorii -95kg (1996), dwukrotny mistrz świata (1995 i 1997) Trzykrotny mistrz Europy (1994-1996).

Sylwetka: Wybitny polski Judoka, niepokonany przez 4 lata (1994-1998) pokonując ok. 200 rywali. Koniec kariery w judo  ogłosił 2004 roku. Po zakończeniu kariery judoki Nastula zaczął trenować mieszane sztuki walki. W latach 2005-2006 startował w prestiżowej organizacji PRIDE FC. Jego dwa pierwsze pojedynki z Brazylijczykiem Antônio Rodrigo „Minotauro” Nogueirą oraz Rosjaninem Aleksandrem Jemieljanienko zakończyły się porażką. 1 lipca 2006 Nastula wygrał z Edsonem Draggo zakładając mu dźwignię na łokieć. Kolejna walka „Nastka” odbyła się 21 października 2006 podczas pierwszej gali PRIDE organizowanej w Stanach Zjednoczonych (Pride 32: The Real Deal). Oponentem Polaka był Josh Barnett (wicemistrz turnieju Open Weight Grand Prix z 2006). Pojedynek zakończył się wygraną Barnetta (przez dźwignię na staw skokowy). Była to ostatnia walka Nastuli w PRIDE.

W końcu, po niemal dwuletniej przerwie, Nastula powrócił na ring w sierpniu 2008 w walce przeciwko koreańskiemu zapaśnikowi Dong Yi Yang podczas gali Sengoku IV w Saitamie. Polak przegrał w kontrowersyjnych okolicznościach przez techniczny nokaut.

Lista walk MMA: 1 zwycięstwo – 4 porażki – 0 remisów

Yusuke Masuda ,(2-8-3) 29 lat, 95 kg, 170cm

Dyscyplina: zapasy, sambo

Osiągnięcia: w 2004 roku zajął trzecie miejsce w turniejach: „National Sambo Championship” i „All Japan Combat Wrestling Championship”.

10 thoughts on “Paweł Nastula vs Yusuke Masuda na gali FAŁ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *