Strikeforce Arena: Kaufman vs. Coenen, Lindland vs. Rockhold, możliwa walka Diaza

(mmajunkie.com)

Mistrzyni wagi lekkiej Strikeforce Sarah Kaufman najprawdopodobniej zawalczy z Marloes Coenen, a Luke Rockhold stanie naprzeciwko Matta Lindlanda na gali, która ma odbyć się 9 października. Ponadto, mistrz wagi półśredniej, Nick Diaz również ma pojawić się na wspomnianej gali, ale nieznany jest jeszcze jego przeciwnik. Nie wiadomo też, czy walka będzie w obronie pasa.

Dla Sarah Kaufman (12-0 MMA, 4-0 SF) będzie to długooczekiwany debiut na Strikeforce „Arena Series” (do tej pory walczyła tylko na „Challengers”). Z kolei, Marloes Coenen (17-4 MMA, 1-1 SF) jest pretendentką nr. 1 do tytułu. Holenderka uległa w styczniu mistrzyni Strikeforce, Cris Cyborg, w wadze 145 funtów i obecnie zbiła wagę do naturalniejszej dla niej – 135 funtów.

Matt Lindland (22-7 MMA, 1-1 SF) w maju odnotował pierwsze zwycięstwo pod szyldem Strikeforce, dość jednostronne zwycięstwo przez TKO z Kevinem Casey. Natomias Luke Rockhold (7-1 MMA, 6-0 SF) odniósł ostatnio 6 z kolei zwycięstwo, a mimo to jego walki zawsze były na preliminary card. Na kartach głównych walczył tylko na Challegers. Nie wiadomo jeszcze, czy ich walka to od dawna oplotkowywana cześć grand prix wagi średniej.

Natomiast dla przypomnienia, Nick Diaz (22-7 MMA, 3-0 SF) obecnie jest zawieszony z powodu bójki, w jaką się wdał na „Strikeforce: Nashville”.

3 thoughts on “Strikeforce Arena: Kaufman vs. Coenen, Lindland vs. Rockhold, możliwa walka Diaza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.