Oleg Taktarov zabiera głos w sprawie Khabiba Nurmagomedova przedstawiając rozwiązanie problemu dotyczącego wylotu z Rosji

foxsports.com

Sytuacja związana z kwietniową galą UFC 249 i pojedynkiem Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem jest mocno zagmatwana i wiele wskazuje na to, że może do tej walki nie dojść. Czy aby na pewno?

Od dwóch dni pojawiają się informacje mówiące o tym, że piąta próba zestawienia pojedynku o tytuł wagi lekkiej UFC między mistrzem Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem nie powiedzie się. Tym razem powodem jest globalna pandemia koronawirusa, która paraliżuje również świat MMA.

UFC na czele z jej prezydentem Daną White’em robią co mogą, aby doprowadzić do tej gali i jej walki wieczoru. Tymczasem Khabib Nurmagomedov poinformował na czasie na Instagramie, że ze względu na coraz gorszą sytuację w Stanach Zjednoczonych i zamknięcie granic, przerwał swój obóz przygotowawczy i wrócił do Dagestanu, aby tam kontynuować treningi. Według Khabiba, został on wprowadzony w błąd, ponieważ mówiono mu, że gala zostanie zorganizowana poza USA i mówiło się o Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tymczasem pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że gala miałaby się jednak odbyć w Stanach Zjednoczonych. W tym miejscu mistrz wskazał na problem, ponieważ w związku z pandemią koronawirusa, Rosja zamknęła swoje granice przez co nie będzie mógł wylecieć z kraju.

Koniec czekania? Khabib Nurmagomedov poinformował, że utknął w Rosji nie ze swojej winy, a UFC szuka innego rywala dla Tony’ego Fergusona

Poinformował również że UFC szuka dla Fergusona nowego przeciwnika i nieoficjalnie miałby nim zostać czołowy zawodnik dywizji lekkiej Justin Gaethje.

Czyżby jednak pojawiło się światełko w tunelu i iskra nadziei na uratowanie pojedynku Nurmagomedov vs Ferguson? Dziennikarz Yaroslav Stepanov przytoczył na Twitterze wypowiedz weterana MMA Olega Taktarova, który skomentował aktualną sytuację i problemy Khabiba Nurmagomedova dotyczące wylotu z Rosji:

„Khabib może opuścić Rosję prywatnym samolotem. Każdy biznesmen może w tym pomóc. Dlatego też prywatne lotnictwo to zupełnie inna historia. Khabib ma wielu fanów i wsparcie wśród biznesmenów i może poprosić Putina, aby umożliwił mu wylot z Rosji na jakiś czas”.

W tej chwili trudno powiedzieć, czy to jest sposób na rozwiązanie problemu Khabiba Nurmagomedova, ponieważ sytuacja jest dynamiczna i trudna. Pozostaje chyba tylko czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *