Professional Fighters League zawiesza swój sezon. Debiut Marcina Helda w PFL opóźni się

Fot. ESPN

Professional Fighters League, to kolejna duża organizacja MMA, która została zmuszona do wstrzymania swoich zaplanowanych wydarzeń z powodu światowej pandemii koronawirusa.

Format regularnego sezonu, playoffu i rund mistrzostw, unikalny dla największych organizacji sportów walki, również stanął w obliczu problemów z wirusem i kwestii logistycznych podobnych do tych, z którymi borykają się inne duże organizacje.

W przeciwieństwie do orrganizacji takich jak UFC, Bellator i ONE Championship, które mogą po prostu zawiesić karty walk i przenieść pojedynki na inny termin, aż będą miały zielone światło do kontynuowania gal, PFL musi wziąć pod uwagę swój cały ligowy harmonogram.

W związku z tym, organizacja ogłosiła w poniedziałek, że sezon 2020 został zawieszony na czas nieokreślony.

Oto pełne oświadczenie szefa PFL, Petera Murraya:

„Professional Fighters League kontynuuje ścisłe monitorowanie globalnego kryzysu COVID-19 i ocenę jego wpływu na sezon 2020 w PFL.

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych zawodników, kibiców, partnerów i personelu ligi pozostaje naszym głównym priorytetem.

W świetle tej bezprecedensowej pandemii, dostosowujemy nasz plan na resztę tego roku i czekamy na rozpoczęcie kolejnego sezonu tak szybko, jak będzie to możliwe. Jesteśmy zaangażowani w dalszy rozwój i wzrost sportu MMA”.

Nie ogłoszono konkretnych terminów na sezon 2020, ale poprzednie sezony charakteryzowały się sezonami regularnymi, które rozpoczęły się późną wiosną, rundami playoff rozpoczynającymi się wczesną jesienią oraz rundami mistrzowskimi w Sylwestra w Nowym Jorku.

Zawieszenie sezonu PFL oznacza, że debiut Marcina Helda (26-7) w organizacji i jego udział w turnieju wagi lekkiej, którego stawką jest 1 milion dolarów, opóźni się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *