Tony Ferguson vs Justin Gaethje na UFC 249? Jorge Masvidal gotowy dołączyć do karty walk

fot. ufc.com

Według najnowszych informacji, organizacja UFC zna obecną sytuację Khabiba Nurmagomedova i rozpoczęła analizę alternatywnych planów dotyczących gali UFC 249 zaplanowanej na 18 kwietnia, która nadal ma się odbyć.

Niestety mimo starań doprowadzenia do pojedynku o tytuł wagi lekkiej między mistrzem Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem, wszystko wskazuje na to, że do tej walki nie dojdzie. Nałożyło się na to kilka rzeczy, takich jak powrót Nurmagomedova do Dagestanu oraz prawdopodobnie zmiana planów dotyczących lokalizacji gali i brak możliwości opuszczenia przez mistrza granic kraju.

Tony Ferguson wysłał dzisiaj na Twitterze wiadomość do Khabiba Nurmagomedova, mówiąc mu, aby nie szukał wymówek:

Jednak według źródeł, Fergusonowi zaproponowano walkę z czołowym pretendentem Justinem Gaethje. Walka ta nie została jednak uzgodniona ani zakontraktowana. Wciąż nie ma też ustalonego miejsca na tę walkę i całą galę.

Justin Gaethje (21-2) wygrał trzy ostatnie walki z rzędu. Dążył on do pojedynku z Conorem McGregorem w dniu 11 lipca w Las Vegas, zanim pandemia koronawirusa powstrzymała nadchodzące plany UFC.

Źródła podają również, że UFC może zmienić teraz plany i zorganizować galę w Stanach Zjednoczonych, ale oznaczałoby to, że musiałaby się ona składać z amerykańskich zawodników.

Nieoficjalnie, według Ariela Helwani z ESPN, UFC rozważało również zestawienie pojedynku miedzy Kamaru Usmanem a Jorge Masvidalem na gali UFC 249, ale na razie nie jest to nic pewnego.

Tymczasem Jorge Masvidal wyraził zainteresowanie występem na kwietniowej gali:

Pojedynek w wadze ciężkiej między Francisem Ngannou a Jairzinho Rozenstruikiem to kolejna walka, która miałaby być dodana do karty walk gali  UFC 249. Walka Ngannou i Rozenstruika miała się odbyć w miniony weekend na gali UFC on ESPN 8, ale ze względu na globalną pandemię koronawirusa, gala została odwołana podobnie jak dwie inne gale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.