Bellator odwołuje swoje trzy kolejne gale zaplanowane na maj

Wciąż nie widać punktu zwrotnego w trwającej walce z koronawirusem i w związku z tym Bellator pokazuje swoje zaangażowanie na rzecz zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa swoim zawodnikom i pracownikom w obliczu światowej pandemii.

Majowe gale zostały oficjalnie przełożone na inny, spokojniejszy termin. MMAJunkie potwierdziło poniedziałkowy raport ESPN po rozmowie z anonimowym źródłem, które miało wiedzę na temat sytuacji w organizacji. Bellator potwierdził później tę wiadomość w komunikacie prasowym.

„Jak zawsze, zdrowie i bezpieczeństwo naszych sportowców, kibiców, partnerów i pracowników pozostaje naszym najwyższym priorytetem. Doceniamy zrozumienie i cierpliwość wszystkich zaangażowanych w tym niezwykle trudnym czasie.”

Odwołane gale, to Bellator 242 zaplanowana na 9 maja w SAP Center w San Jose w Kalifornii; Bellator Europe 8 zaplanowana na 16 maja w SSE Arena na Wembley w Londynie; oraz Bellator 243 zaplanowana na 29 maja w Pechanga Resort Casino w Temecula w Kalifornii. Zgodnie z informacją podaną w oświadczeniu, będą dostępne pełne zwroty pieniędzy dla tych, którzy zakupili bilety na te gale.

Na gali Bellator 242 miało dojść do dwóch interesujących pojedynków o tytuły mistrzowskie. Mistrz wagi półciężkiej Ryan Bader miał bronić pasa w walce z Vadimem Nemkovem, a o wolny tytuł wagi średniej mieli zmierzyć się były mistrz Gegard Mousasi i mistrz wagi półśredniej Douglas Lima. Na londyńskiej karcie James Gallagher miał zmierzyć się z Cal’em Ellenor’em z kolei na gali Bellator 243 miało dojść do debiutu w organizacji byłej dwukrotnej pretendentki do tytułu UFC, Liz Carmouche, która w walce wieczoru miała zmierzyć się z niepokonaną Mandy Bohm.

Kolejną galą w harmonogramie Bellatora, które nie została póki co odwołana, jest gala Bellator 244 zaplanowana na 6 czerwca w Chicago. Ma na niej dojść do rewanżu między Michaelem Chandlerem i Bensonem Hendersonem oraz półfinału turnieju grand prix wagi piórkowej między A.J. McKee a Darrionem Caldwellem.

Z powodu pandemii koronawirusa, organizacja była zmuszona odwołać galę Bellator 241 zaplanowaną na 13 marca w Mohegun Sun Arena w Connecticut na której miało dojść do pojedynku o tytuł wagi piórkowej między mistrzem Patricio Freire a Pedro Carvalho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.