Oficjalny plakat i karta walk UFC 250: Nunes vs. Spencer

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC 250, na której walką wieczoru będzie pojedynek kobiet o tytuł wagi piórkowej między mistrzynią Amandą Nunes a Felicią Spencer.

Niepokonana od dziesięciu walk Amanda Nunes (18-4 MMA, 12-1 UFC) stanie do pierwszej obrony tytułu wagi piórkowej w walce z Felicią Spencer (8-1 MMA, 2-1 UFC).

Po pokonaniu przez nokaut w pierwszej rundzie Cris „Cyborg” Justino w grudniu 2018 roku na gali UFC 232 i zdobyciu tytułu wagi piórkowej, Amanda Nunes została podwójną mistrzynią posiadając już mistrzowski pas wagi koguciej. Po tym bardzo cennym zwycięstwie, „The Lioness” postanowiła skupić się na obronie pasa wagi koguciej. Brazylijka w kolejnych dwóch walkach pokonała przez TKO byłą mistrzynię dywizji koguciej Holly Holm na gali UFC 239, a następnie byłą mistrzynię wagi piórkowej Germaine de Randamie przez jednogłośną decyzję na gali UFC 245.

Dla byłej mistrzyni wagi piórkowej Invicta FC Felicii Spencer będzie to dopiero czwarta walka w UFC i pierwsza o tytuł tej organizacji. W debiucie Spencer pokonała Megan Anderson przez poddanie w pierwszej rundzie na gali UFC Fight Night 152. W kolejnej walce na UFC 240 Kanadyjka przegrała przez jednogłośną decyzję z Cris Cyborg. Ostatnni pojedynek, to zwycięstwo Spencer przez TKO w pierwszej rundzie z Zarah Fairn Dos Santos na gali UFC Fight Night 169.

Gala UFC 250: Nunes vs Spencer odbędzie się 6 czerwca prawdopodobnie w UFC Apex Center w Las Vegas w Nevadzie w Stanach Zjednoczonych.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC 250: Nunes vs Spencer

Data: 6.06.2020
Miejsce: UFC Apex Center, Las Vegas, Nevada – USA

Karta główna

Walka o tytuł wagi piórkowej
145 lbs.: Amanda Nunes (c) vs. Felicia Spencer

135 lbs.: Raphael Assunção vs. Cody Garbrandt
135 lbs.: Aljamain Sterling vs. Cory Sandhagen
135 lbs.: Sean O’Malley vs. Eddie Wineland

Karta wstępna
125 lbs.: Alex Perez vs. Jussier Formiga
205 lbs.: Alonzo Menifield vs. Devin Clark
185 lbs.: Ian Heinisch vs. Gerald Meerschaert
185 lbs.: Charles Byrd vs. Maki Pitolo
145 lbs.: Alex Caceres vs. Chase Hooper
170 lbs.: Neil Magny vs. Anthony Rocco Martin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *