Jon Jones pierwszym zawodnikiem, który będzie badany jednocześnie przez VADA i USADA

Getty Images

Jon Jones zapisze się w historii MMA jako pierwszy zawodnik, który zostanie przebadany testami antydopingowymi VADA i USADA jednocześnie do czego został zmuszony, aby móc stoczyć pojedynek z Alexandrem Gustafssonem na gali UFC 232.

Informację tę jako pierwszy podał Brett Okamoto z ESPN:

Wcześniej Jones odrzucił propozycję organizacji na zrobienie testów WADA (World Anti-Doping Agency), oprócz swoich obowiązkowych testów USADA. Jednak po tym, jak w niedzielę gruchnęła wiadomość, że Nevada State Athletic Commission (NSAC) cofnęła Jonesowi licencję z powodu wykrycia w jego teście śladowej ilości sterydu turinabolu, Bones został zmuszony do zapisania się do programu VADA (Voluntary Anti-Doping Association), aby móc stanąć do pojedynku z Alexandrem Gustafssonem w sobotę 29 grudnia w Inglewood w Los Angeles w stanie Kalifornia, gdzie została przeniesiona cała gala UFC 232.

Podczas gdy wielu fanów i zawodników wyraziło swoje rozczarowanie po teście Jona Jonesa, prezydent UFC Dana White pozostaje nieugięty twierdząc, że Jones tym razem nie zrobił nic złego.

Po słowach krytyki ze strony Daniela Cormiera i Alexandra Gustafssona, Jon Jones ostatecznie wydał oświadczenie dotyczące zaistniałej sytuacji. Jones wysłał ostatnio także życzenia świąteczne dla wszystkich, w tym również dla Alexandra Gustafssona.

3 thoughts on “Jon Jones pierwszym zawodnikiem, który będzie badany jednocześnie przez VADA i USADA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *