Oświadczenie Jona Jonesa dotyczące odebrania mu licencji w stanie Nevada i przeniesieniu gali UFC 232 do Los Angeles

Fot. UFC.com

Po tym jak okazało się, że były mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones został zgłoszony przez USADA po wykryciu w testach śladowych ilości zakazanej substancji turinabolu, Komisja Sportowa Stanu Nevada cofnęła Jonesowi licencję, a UFC podjęło decyzję o przeniesieniu całej gali UFC 232 do Los Angeles w Kalifornii.

Kolejny raz na Jona Jonesa spadła ogromna fala krytyki nie tylko ze strony fanów MMA, ale również zawodników UFC i osób związanych z tym sportem.

Były wagi półciężkiej, natychmiast zareagował na tę krytykę pisząc na swoim Twitterze oświadczenie w kwestii ustaleń USADA i zmiany miejsca gali UFC 232.

„Skupiam się na osiągnięciu mojego ostatecznego celu, jakim jest odzyskanie tytułu mistrza wagi półciężkiej. Chętnie poddawałem się każdemu testowi USADA, który prowadził do tej walki, a USADA potwierdziło to, co mówiłem przez cały czas, że jestem czystym sportowcem. Szczerze dziękuję Sportowej Komisji Stanu Kalifornia i Andy’emu Fosterowi za właściwe postępowanie i wspieranie mnie w tym procesie. Nie mogę się doczekać, aby zawalczyć z Alexem Gustafssonem w sobotę 29 grudnia w Los Angeles na Forum w Inglewood.

Nie można mnie zgiąć, nie można mnie złamać. #Champion2018.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *