Dana White o sytuacji związanej z Jonem Jonesem i galą UFC 232: Z tego co wiem, Jon Jones nie zrobił nic złego

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Po wykryciu w organizmie Jona Jonesa śladowych ilości zakazanej substancji turinabolu, UFC zdecydowało o przeniesieniu całej gali UFC 232 wraz z walką rewanżową Jonesa z Aleksandrem Gustafssonem z Las Vegas w Nevadzie do Inglewood w Kalifornii.

W rozmowie z MMAjunkie, prezydent UFC, Dana White odniósł się do tej chaotycznej sytuacji twierdząc, że Jon Jones jest najprawdopodobniej niewinny.

„Nie słyszałem nic negatywnego o tym, by Jon Jones zrobił coś przed tą walką – nic. Wczoraj był gotów wskoczyć w samolot i wykonać test na obecność zakazanych substancji – natychmiast. Jeśli chcę zaplanować PR dla Jona Jonesa w ciągu dwóch miesięcy, próbuję to połączyć. Trudno jest uchwycić Jona Jonesa. On jest gotów zrobić wszystko. Wierzę więc, że Jon Jones jest czysty. Jest w formie przed walką i wierzę, że robi to, co do niego należy.”

White zapewnił również, że gala nie została przeniesiona, aby utrzymać walkę Jona Jonesa w karcie walk, która nie zostałaby dopuszczona w stanie Nevada. Powtórzył to, co już wiemy, że Jon Jones nie przeszedł technicznie testu na obecność dopingu, ale też potwierdził, że Nevada State Athletic Commission po prostu nie miała czasu na zbadanie tego „nietypowego wskazania” zakazanej substancji w jego organizmie.

„My byśmy tego nie zrobili. Odwołalibyśmy tę walkę, a walka Cris Cyborg vs Amanda Nunes byłaby pojedynkiem wieczoru. To wszystko. Poszlibyśmy dalej. Jones albo odszedłby na zawsze, albo – wiesz, jaki ja jestem. … Jeśli ci faceci wątpili, że coś złego się tutaj wydarzyło, a on się mylił lub cokolwiek innego, to walka zostałaby odwołana. My odwołalibyśmy tę walkę. Jones nie zrobił tu nic złego. Wszyscy najwięksi eksperci, najmądrzejsi ludzie na świecie, którzy się tym zajmują, mówią, że nie oszukiwał, nie robił nic. Jak więc możemy nie zrobić tej walki?”

Dana White wyjaśnił również, że UFC otrzyma ogromny finansowy cios w wyniku tej sytuacji z Jonem Jonesem i przenosinami gali. White spodziewał się 6 milionów dolarów ze sprzedaży biletów z bramek, gdyby gala odbyła się w Las Vegas zgodnie z planem, ale teraz oczekuje zaledwie 1 miliona dolarów z biletów z bramek na The Forum w Kalifornii.

Oprócz tego Dana White dodał, że fani, którzy kupili bilety na kartę UFC 232 w Las Vegas otrzymają zwrot pieniędzy, a bilety na przeniesioną galę UFC 232 zostaną wystawione do sprzedaży najszybciej jak to tylko możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *