Islam Makhachev zdominował zapaśniczo Drew Dober’a i skończył go przed czasem na UFC 259

Chris Unger/Zuffa LLC

Islam Makhachev ma za sobą kolejny świetny występ zakończony zwycięstwem przed czasem w walce z Drew Dober’em na gali UFC 259.

Wschodzący pretendent do tytułu wagi lekkiej UFC Islam Makhachev (19-1 MMA, 8-1 UFC) zaprezentował swoje znakomite umiejętności zapaśnicze, deklasując Drew Dober’a (23-10 MMA, 9-6 UFC). Makhachev przez dwie rundy kontrolował Dober’a w parterze, by w trzeciej rundzie poddać go duszeniem trójkątnym rękoma.

29-latek z Dagestanu obalał Amerykanina w każdej rundzie i całkowicie zdominował akcję w parterze, ciągle szukając poddań i zmuszając rywala do nieustannej pracy w obronie. Dopiero w trzeciej rundzie, po kilku próbach poddań, Makhachev złapał go w trójkąt z półgardy i zmusił do odklepania.

Islam Makhachev pokonał Drew Dober’a przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma) – runda 3, 1:37

Makhachev, bliski przyjaciel i kolega z drużyny gwiazdy UFC Khabiba Nurmagomedova, jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących pretendentów w dywizji lekkiej. Niektórzy widzą w nim nawet następcę Nurmagomedova.

29-latek od czasu swojej jedynej porażki w 2015 roku ma na koncie siedem wygranych walk. Makhachev nie rywalizował od września 2019 roku z powodu kilku odwołanych walk i pandemii, która wstrzymała działalność UFC na kilka miesięcy.

Dla Drew Dober’a była to druga porażka w pięciu ostatnich walkach, która zakończyła serię trzech zwycięstw przez KO/TKO. Dwie przegrane walki kończyły się poddaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.