Aleksandar Rakic pokonał Thiago Santosa po mało emocjonującym starciu na UFC 259

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Po wymianach ciosów i kopnięć, Aleksandar Rakic pokonał na punkty Thiago Santosa w bezbarwnym pojedynku wagi półciężkiej na gali UFC 259.

Aleksandar Rakic (14-2 MMA, 6-1 UFC) pokonał byłego pretendenta do tytułu wagi półciężkiej UFC Thiago Santosa przez jednogłośną decyzję w stosunkowo mało atrakcyjnym pojedynku.

Rakic i Santos, dwaj agresywnie walczący zawodnicy w dywizji półciężkiej posiadający nokautującą siłę, walczyli z dystansu. Tempo było dosyć powolne, ale obaj zawodnicy konsekwentnie wyprowadzali ciosy i kopnięcia. Obydwaj przez trzy rundy wzajemnie częstowali się ciosami oraz sporą ilością kopnięć.

Praca nóg Rakica, zasięg i umiejętność kontrolowania Santosa w klinczu poprowadziły go do zwycięstwa. Santos wydawał się być spóźniony w wymianach i nie był w stanie wyprowadzić żadnej konsekwentnej ofensywy. Pod koniec 3 rundy, Rakic poszedł po obalenie i przypieczętował swoją przewagę, kontrolując walkę do końca.

Aleksandar Rakic pokonał Thiago Santosa przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 30-27)

Komentatorzy Joe Rogan i Daniel Cormier zgodzili się, że walka była „nierówna” jako całość, ale docenili Rakica za dodanie zwycięstwa z Santosem do swojego rekordu.

Choć w walce nie było zbyt wiele jiu-jitsu, Rakic został promowany na brązowy pas przez swoich trenerów po ogłoszeniu werdyktu.

Dzięki zwycięstwu, Rakic dołożył wygraną z Santosem do poprzedniego zwycięstwa nad Anthonym Smithem w sierpniu ubiegłego roku. Poza przegraną przez niejednogłośną decyzję z Volkanem Oezdemirem w grudniu 2019 roku, Rakic ma sześć zwycięstw pod sztandarem UFC. Rakic ma również zwycięstwa nad Jimi Manuwą, Devinem Clarkiem, Justinem Ledetem i Francimarem Barroso.

Jeśli chodzi o Santosa, to jest to jego trzecia porażka z rzędu, co stawia go w nieciekawej pozycji. W dwóch poprzednich walkach Santos przegrał z Gloverem Teixeirą i Jonem Jonesem w walce o pas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.