Dana White nadal chciałby zobaczyć walkę Islam Makhachev vs. Beneil Dariush po UFC 274, ale nie zamierza się do tego zobowiązywać

Następstwa gali UFC 274 mogły nieco zmienić zdanie Dany White’a na temat walki Islama Makhacheva a Beneilem Dariushem.

Charles Oliveira poddał Justina Gaethje w głównym wydarzeniu sobotniej gali w Footprint Center w Phoenix, ale nie odebrał tytułu mistrzowskiego w wadze lekkiej z powodu przekroczenia wagi o 0,5 funta. W związku z tym tytuł w wadze 155 funtów jest obecnie wolny i Oliveira będzie walczył o niego w swojej następnej walce.

Jeśli chodzi o to, z kim Oliveira zmierzy się w następnej walce, White powiedział, że powinien to być zwycięzca pojedynku Makhachev (22-1 MMA, 11-1 UFC) vs. Dariush (21-4-1 MMA, 15-4-1 UFC) – walka, którą uważa za sensowną, mimo że komentator UFC Joe Rogan się z nią nie zgadza.

„Chcę (nadal) zrobić walkę Makhachev vs. Dariush, ale Joe Rogan złapał mnie w korytarzu i powiedział, żebym tego nie robił” – powiedział White podczas konferencji prasowej po gali UFC 274.

Partner treningowy Makhacheva, były mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov również namawiał White’a, aby ten dał jemu podopiecznemu walkę o tytuł. Makhachev wygrał 10 ostatnich walk i domagał się walki o tytuł z Oliveirą na UFC 281 w Abu Zabi.

White powtórzył, że walka Makhachev vs. Dariush jest walką do zrobienia, ale przyznał, że pojedynek Makhacheva z Oliveirą jest bardzo atrakcyjny.

„Kto nie uważa, że walka Dariusha z Islamem to świetna walka? To cholernie zabójcza walka” – powiedział White. „Bardzo chciałbym zobaczyć tę walkę, żeby zobaczyć kto jest pretendentem numer jeden, ale nie będę kłamał, że po dzisiejszym wieczorze nie miałbym nic przeciwko walce Islam vs. Oliveira. Zobaczymy, co się wydarzy.”

Makhachev miał spotkać się z Dariushem na UFC Fight Night 202 w lutym, ale zamiast tego Islam zmierzył się z Bobbym Greenem, gdy Dariush wycofał się z powodu kontuzji kostki. Makhachev szybko skończył Greena w 1 rundzie.

White zarzucił Makhachevowi odrzucenie propozycji walki z Rafaelem dos Anjosem na UFC 272 w marcu, którą ten początkowo zaproponował. Mimo, że strona Makhacheva nie była do końca jasna, to jednak zignorował on zarzuty White’a i mimo zaskakującego obrotu spraw, który zaowocował w sobotę wakującym tytułem mistrzowskim w wadze lekkiej, wydaje się, że Makhachev może potrzebować jeszcze jednego zwycięstwa przed walką o pas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *