Charles Oliveira zaproponował treningi Tony’emu Fergusonowi po UFC 274. Ferguson odpowiedział na propozycję

Charles Oliveira chce pomóc Tony’emu Fergusonowi wrócić na zwycięską ścieżkę.

Ferguson, który przegrał cztery ostatnie walki – w tym jedną z Oliveirą – po tym, jak w sobotę na UFC 274 przegrał przez nokaut z Michaelem Chandlerem, otrzymał propozycję pomocy od swojego byłego przeciwnika.

Oliveira za pośrednictwem mediów społecznościowych wyciągnął pomocną dłoń do „El Cucuy’a”, który w wieku 38 lat znalazł się na nieznanym terytorium w swojej karierze:

„Jesteśmy wśród kozaków, wzloty i upadki są częścią naszych podróży. Bardzo cię podziwiam Tony. Masz historię w oktagonie. Głowa do góry „El Cucuy”!

Jeśli chcesz, potrenujmy razem w siedzibie ChuteBoxe w São Paulo przed twoją następną walką. Jesteś dla mnie bratem!”

Oliveira, który pokonał Fergusona przez jednogłośną decyzję na UFC 256 w grudniu 2020 roku, w miniony weekend walczył również na UFC 274.

Brazylijczyk został zmuszony do zwakowania swojego tytułu w wadze 155 funtów, ponieważ przestrzelił limit wagi do zaplanowanej obrony pasa przeciwko Justinowi Gaethje, ale ostatecznie i tak odniósł zwycięstwo przez poddanie w pierwszej rundzie.

Ferguson pochwalił Oliveirę za pokonanie początkowych przeciwności losu i zwycięstwo, a także zasugerował, że może być gotowy na wspólną pracę na macie:

„Cieszę się, że posłuchałeś sposobu na utrzymanie koncentracji Chuck. Nie pozwól, aby Twoja drużyna pozwoliła Ci znowu nie zrobić wagi, ok koleżko. Widzimy się wkrótce, dzieciaku, bądź grzeczny – Mistrz”

Mijają już trzy lata, odkąd Ferguson odniósł ostatnie zwycięstwo. Jego cztery przegrane walki były jednak tylko z elitarnymi rywalami, ponieważ przegrywał z Oliveirą, Chandlerem, Gaethje i Beneilem Dariushem.

Oliveira natomiast ma za sobą 11 zwycięskich walk i buduje swoje dziedzictw jako jeden z najlepszych zawodnik w historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *