Khabib Nurmagomedov do Dany White’a: „Nie masz innego wyboru” niż walka Oliveiry z Makhachevem o wakujący pas

Khabib Nurmagomedov jest przekonany, że to Islam Makhachev musi walczyć z Charlesem Oliveirą o wakujący tytuł mistrzowski w wadze lekkiej po UFC 274.

Nurmagomedov, były posiadacz tytułu w wadze 155 funtów, uważnie obserwował, jak Oliveira (33-8 MMA, 21-8 UFC) poddał Justina Gaethje (23-4 MMA, 6-4 UFC) w pierwszej rundzie sobotniego main eventu w Footprint Center w Phoenix. Pas został zwakowany, ponieważ Oliveira nie zmieścił się w limicie wagi, co było zaskakującą niespodzianką przed walką.

Prezydent UFC Dana White powiedział, że Oliveira „na sto procent” będzie walczył w kolejnym pojedynku o tytuł mistrzowski w tej dywizji; to tylko kwestia tego, kto będzie jego przeciwnikiem.

Potencjalnych pretendentów jest kilku, w tym Michael Chandler, Dustin Poirier, Beneil Dariush i Conor McGregor. Jest jednak zawodnik, który ma obecnie lepszą passę zwycięstw niż którykolwiek z tych zawodników, a jest nim Makhachev (22-1 MMA, 11-1 UFC), który wygrał 10 ostatnich walk.

Nurmagomedov uważa, że Makhachev, który jest jego kolegą z drużyny, uczniem i dobrym przyjacielem, jest oczywistym kandydatem. I uważa, że gala UFC 281, która odbędzie się 22 października w Abu Zabi, jest idealną datą do tego, aby doszło do pojedynku:

„Dana White, nie masz innego wyboru jak zrobić walkę Oliveira vs Islam 22 października w Abu Zabi. Idealna data, idealna lokalizacja, idealni przeciwnicy z idealną passą zwycięstw 10 vs 11.”

„Dlaczego Makhachev musi stoczyć walkę z pretendentem, skoro nie ma mistrza w tej dywizji 🤷♂️ @ufc @danawhite”

30-letni Makhachev w swojej 23-walkowej karierze doznał tylko jednej porażki. Ma za sobą cztery walki z rzędu, w których skończył Drew Dobera, Thiago Moisesa, Dana Hookera i Bobby’ego Greena. Rosjanin miał walczyć z Dariushem w lutym, ale pojedynek nie doszedł do skutku z powodu kontuzji. Biorąc pod uwagę jego passę, Makhachev – i najwyraźniej Nurmagomedov – uważają, że to on powinien być następny w kolejce:

„Gratulacje Charles i do zobaczenia w Abu Zabi w walce o zwakowany pas.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *