Bellator ogłosił 8-osobowy turniej wagi ciężkiej mający wyłonić mistrza

Bellator długo kazał nam czekać na wyłonienie mistrza wagi ciężkiej, ale w końcu ogłoszono, że zostanie on wyłoniony w 8-osobowym turnieju, którego początek planowany jest na 20 stycznia 2018 roku.

Będzie to ponad trzy lata od ostatniej walki o pas wagi ciężkiej w której Vitaly Minakov obronił tytuł w pojedynku z Cheickiem Kongo na gali Bellator 115 w kwietniu 2014 roku. W maju 2016 roku, Minakov został pozbawiony tytułu mistrzowskiego za brak aktywności. Wygląda na to, że Bellator jest w końcu gotowy na ukoronowanie nowego mistrza wagi ciężkiej po zwerbowaniu do dywizji 265 funtów wielu znanych zawodników i weteranów MMA.

Organizacja Scotta Cokera zmieni aktualne bezkrólewie w dywizji ciężkiej organizując ośmioosobowy turniej z takimi zawodnikami jak były mistrz PRIDE Fedor Emelianenko, były mistrz UFC Frank Mir, Roy Nelson, Matt Mitrione. Co ciekawe w turnieju mają wziąć udział również zawodnicy znani bardziej z wagi półciężkiej jak mistrz Ryan Bader, Quinton Jackson, były mistrz wagi ciężkiej Strikeforce Muhammed Lawal oraz Chael Sonnen. Zarówno Rampage jak i King Mo walczą ostatnio w wadze ciężkiej.

Finał turnieju, który wyłoni mistrza odbędzie się gdzieś pod koniec 2018 roku.

Fedor Emelianenko swoją pierwszą walkę w Bellatorze stoczył w czerwcu przegrywając przez nokaut w pierwszej rundzie z Mattem Mitrione. Dla Mitrione była to trzecia wygrana walka w Bellatorze zachowując w tej organizacji czyste konto, a przy okazji te trzy walki zakończył przez KO.

Roy Nelson w swoim debiucie w Bellatorze zanotował zwycięstwo z Javym Ayala, natomiast Frank Mir musi jeszcze poczekać na swój debiut do 7 kwietnia, ponieważ wtedy kończy się jego dwuletnie zawieszenie przez USADA.

Ryan Bader jest na fali dziewięciu zwycięstw w dziesięciu walkach wliczając w to dwie wygrane z Philem Davisem, dalej z Antonio Rogerio Nogueira, Ovincem Saint Preux i Rashadem Evansem. W Bellatorze stoczył dwie walki zdobywając w debiucie tytuł mistrza wagi półciężkiej w walce z Philem Davisem, a następnie obronił pas kończąc przed czasem przez TKO w drugiej rundzie Lintona Vassella.

Chael Sonnen zanotował w czerwcu pierwsze zwycięstwo od 2013 roku mierząc się ze swoim długoletnim rywalem Wanderleiem Silva na gali Bellator 180 w Nowym Jorku. Pojedynek zakończył się przez jednogłośną decyzję.

Quinton Jackson, który w tym tygodniu podpisał nowy kontrakt z Bellatorem na kilka walk walczył ostatni raz w wadze ciężkiej w marcu, a jego rywalem był Muhammed Lawal. Dla Jacksona nie była to udana walka, ponieważ przegrał ją przez jednogłośną decyzję przerywając serię pięciu zwycięstw z rzędu.

Muhammed Lawal walczył kilka razy w wadze ciężkiej na przestrzeni kilku ostatnich lat pokonując m.in. Cheicka Kongo i Satoshi Ishii oraz wygrywając turniej wagi ciężkiej RIZIN.

3 thoughts on “Bellator ogłosił 8-osobowy turniej wagi ciężkiej mający wyłonić mistrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *