Amanda Nunes broni tytułu wagi piórkowej, kończąc przed czasem Megan Anderson na UFC 259

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Amanda Nunes kolejny raz pokazała, dlaczego jest powszechnie uważana za najlepszą zawodniczkę w historii kobiecego MMA. Podwójna mistrzyni wagi koguciej i piórkowej szybko rozprawiła się z Megan Anderson w walce o pas wagi piórkowej na gali UFC 259.

Po kilku wymianach ciosów, Amanda Nunes (21-4 MMA, 14-1 UFC) szybko przeszła do konkretów i trafiła Megan Anderson (10-5 MMA, 3-3 UFC) mocnym prawym, ogłuszając Australijkę. Od tego momentu było już z górki, ponieważ Nunes obaliła Anderson, zdobyła dosiad, a następnie założyła odwrotne duszenie trójkątne, by zakończyć je dźwigną na łokieć zmuszając rywalkę do odklepania. To była dominacja ponad wszystko. Anderson nie miała ani chwili przewagi w ciągu dwóch minut walki.

Amanda Nunes pokonała Megan Anderson przez poddanie (armbar) – runda 1, 2:03

Nunes jest obecnie na fali 12. wygranych walk w których pokonała kilka największych nazwisk w historii kobiecego MMA, takich jak Ronda Rousey, Holly Holm, Cris Cyborg, Valentina Shevchenko i inne. Ostatni raz Nunes przegrała w 2014 roku, kiedy to doznała porażki przez TKO z Cat Zingano.

Brazylijka miała za sobą udaną obronę tytułu w wadze piórkowej w lecie ubiegłego roku na UFC 250, gdzie wypunktowała byłą mistrzynię Invicta FC Felicię Spencer. Od dwóch walk nie broniła tytułu w wadze 135 funtów. Jej ostatnią obroną w wadze koguciej było zwycięstwo przez decyzję nad Germaine de Randamie w grudniu 2019 roku.

Tymczasem Megan Anderson, była mistrzyni Invicta FC, doznała porażki po dwóch zwycięskich walkach przed czasem z Zarah Fairn Dos Santos oraz Normą Dumont Vianą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.