Jan Błachowicz obronił tytuł mistrza wagi półciężkiej w walce z Israelem Adesanya na gali UFC 259

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Po bardzo wyrównanej walce, Jan Błachowicz pokonał mistrza wagi średniej UFC Israela Adesanyę przez jednogłośną decyzję w głównej walce wieczoru gali UFC 259. Była to pierwsza obrona tytułu dla Błachowicza.

W niezwykle interesującym starciu Jan Błachowicz (28-8 MMA, 11-5 UFC) i Israel Adesanya (20-1 MMA, 9-1 UFC) pokazali atrybuty dla ich naturalnej kategorii wagowej. W przypadku Adesanyi, jego uderzenia były znacznie szybsze niż Błachowicza. Jednak gdy walka weszła w klincz lub trafiła do parteru, Błachowicz pokazał swoją przewagę w sile.

Rundy 1 i 2 składały się z wielu wymian ciosów. Adesanya atakował mocnymi kopnięciami, podczas gdy Błachowicz stosował bardziej bokserskie podejście. Błachowicz był cierpliwy, czekał na odpowiedni moment i próbował rozpracować Adesanyę – szczególnie w 3 rundzie, kiedy to uderzenia Adesanyi zaczęły dawać mu lekką przewagę.

W 4 rundzie Błachowicz zmienił podejście. Po tym jak walka toczyła się w stójce przez pierwsze 15 minut, Błachowicz spróbował szczęścia w parterze. Obalił Adesanyę na początku rundy i utrzymywał walkę w półgardzie i pozycji bocznej kontrolując sytuację aż do końca rundy.

W połowie 5 rundy, Błachowicz ponownie poszedł po obalenie zakończone sukcesem. Tym razem Błachowiczowi udało się zdobyć pełny dosiad jednak nie było już więcej czasu na rozwinięcie akcji poza kilkoma solidnymi ciosami bitymi z góry.

Jan Błachowicz pokonał Israela Adesanyę przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-45, 49-45)

Dzięki wygranej, Błachowicz kontynuuje swoją zwycięską drogę. Nie tylko obronił po raz pierwszy tytuł mistrza, ale również przedłużył passę zwycięstw do pięciu wygranych walk. Ponadto jest pierwszym zawodnikiem, który popsuł nieskazitelny rekord Adesanyi sprawiając mu pierwszą porażkę w karierze MMA. W ostatnich 10 pojedynkach Błachowicz uzyskał bilans 9-1 wygrywając z Adesanyą, Dominickiem Reyesem, Coreyem Andersonem, Ronaldo Souzą, Lukiem Rockholdem i innymi.

Dla Adesanyi jest to pierwsza przegrana w zawodowej karierze MMA. Adesanya przegrał walkę o tytuł mistrzowski w wadze półciężkiej, ale nadal jest mistrzem wagi średniej UFC, w której to dywizji dwukrotnie bronił tytułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.