Paweł Nastula vs Yusuke Masuda na gali FAŁ.


(fot. sherdog.com)

Legenda polskiego judo przeciwko japońskiej Godzilli z teamu Hidehiko Yoshidy

– walka wieczoru podczas Gali FIGHTERS ARENA ŁÓDŹ (03.09.2010, Atlas Arena, Łódź)

Paweł Nastula (1-4-0) VS Yusuke Masuda (2-8-3)

Paweł Nastula: „Yusuke Masuda pochodzi z teamu Hidehiko Yoshidy, bardzo popularnego zawodnika MMA w Japonii, mistrza olimpijskiego w judo z 1992. W tym klubie trenuje też Koji Kanechik, z którym miałem walczyć w 2008 r. na Torwarze ale organizator tamtej Gali nagle zrezygnował z jej organizacji w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach. Organizatorzy Gali FIGHTERS ARENA ŁÓDŹ chcieli doprowadzić do spotkania właśnie z nim. Jednak Koji jest w trakcie przygotowań do innej walki toteż został z tego prestiżowego klubu wystawiony dla mnie – Yusuke Masuda. Jest to doświadczony zawodnik, walczył i w USA, i w Rosji i w Europie. Bardzo agresywny, trenował sambo i zapasy.”

Marcin Jesiotr, Klub Kick Fighters z Łodzi (organizator Gali): „Ze względu na to, że Paweł Nastula jest w Japonii nadal popularny domyślam się, że Yusuke będzie chciał dzięki tej walce wypromować się w swoim macierzystym kraju toteż spodziewam się mocnego ataku od samego początku. Gwarantuje to emocje na najwyższym poziomie, a przecież o to chodzi w tego rodzaju imprezach. Legendarny „Nastek” ciężko trenuje, by ten powrót do MMA. A przy okazji pierwszą walkę przed Polską publicznością, przypieczętować efektywnym zwycięstwem” .

Paweł Nastula, 40 lat, 95 kg, 185 cm

Dyscyplina: Judo, MMA
Osiągnięcia: mistrz olimpijski w kategorii -95kg (1996), dwukrotny mistrz świata (1995 i 1997) Trzykrotny mistrz Europy (1994-1996).

Sylwetka: Wybitny polski Judoka, niepokonany przez 4 lata (1994-1998) pokonując ok. 200 rywali. Koniec kariery w judo  ogłosił 2004 roku. Po zakończeniu kariery judoki Nastula zaczął trenować mieszane sztuki walki. W latach 2005-2006 startował w prestiżowej organizacji PRIDE FC. Jego dwa pierwsze pojedynki z Brazylijczykiem Antônio Rodrigo „Minotauro” Nogueirą oraz Rosjaninem Aleksandrem Jemieljanienko zakończyły się porażką. 1 lipca 2006 Nastula wygrał z Edsonem Draggo zakładając mu dźwignię na łokieć. Kolejna walka „Nastka” odbyła się 21 października 2006 podczas pierwszej gali PRIDE organizowanej w Stanach Zjednoczonych (Pride 32: The Real Deal). Oponentem Polaka był Josh Barnett (wicemistrz turnieju Open Weight Grand Prix z 2006). Pojedynek zakończył się wygraną Barnetta (przez dźwignię na staw skokowy). Była to ostatnia walka Nastuli w PRIDE.

W końcu, po niemal dwuletniej przerwie, Nastula powrócił na ring w sierpniu 2008 w walce przeciwko koreańskiemu zapaśnikowi Dong Yi Yang podczas gali Sengoku IV w Saitamie. Polak przegrał w kontrowersyjnych okolicznościach przez techniczny nokaut.

Lista walk MMA: 1 zwycięstwo – 4 porażki – 0 remisów

Yusuke Masuda ,(2-8-3) 29 lat, 95 kg, 170cm

Dyscyplina: zapasy, sambo

Osiągnięcia: w 2004 roku zajął trzecie miejsce w turniejach: „National Sambo Championship” i „All Japan Combat Wrestling Championship”.

10 thoughts on “Paweł Nastula vs Yusuke Masuda na gali FAŁ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *