Znani trenerzy TUF 10!

 

Prezydent UFC Dana White ogłosił dziś trenerów 10-tego sezonu telewizyjnego show „The Ultimate Fighter„.

„Sugar” Rashad Evans i Quinton „Rampage” Jackson poprowadzą 2 ekipy, złożone tym razem wyłącznie z zawodników wagi ciężkiej. Jest to najwyraźniej próba wpuszczenia „świeżej krwi”, w tą bezspornie najsłabszą (jakościowo, nie siłowo 🙂 ) kategorię wagową w UFC.  Ponadto zawodnicy wagi ciężkiej nie rywalizowali ze sobą w TUF od czasów drugiej edycji programu, kiedy to rywalizację w najcięższej kategorii wygrał właśnie Rashad Evans (później zrzucił wagę i jak wiemy z sukcesami walczył w wadze półcieżkiej).  Jak zwykle pojedynek trenerów uświetni finał TUF.

Panowie Rashad i Quinton wymienili nawet „uprzejmości” po wygranej przez „Rampage’a” walce z Keith’em Jardin’em na UFC 96 (Jardine to kumpel Rashad’a z teamu Jackson’s Submission Fighting). Po tym jak soczyście powiedzieli kto,co komu gdzie wsadzi i nakopie, ustalono termin ich konfrontacji na UFC 98. Przetrenowany Quinton poprosił jednak o przesunięcie tej walki, a na UFC 98 Rashad „odpłynął’ po ciosach Lyoto Machid.

Pomimo przegranego przez KO ostatniego pojedynku Rashada, to właśnie „Rampage” naciskał White’a na wybór Evansa na trenera przeciwnej drużyny TUF 10 :

„Dana powiedział, że mogę walczyć z kimkolwiek. Ja nastwiłem się na Evansa. Więcej by to dla mnie znaczyło gdyby wygrał z Machidą, ale tego właśnie chce. Chce zlać mu tyłek.”

„Nie, nie cieszyłem się jak padł znokautaowany. To ja miałem go znokautować jako pierwszy.”

I tak UFC zyskało kolejną „walkę nienawiści”, a temperaturę przed walką podgrzeje na pewno skutecznie wzajemne „podszczypywanie” się trenerów przez kolejne 6 tygodni trwania programu.

4 thoughts on “Znani trenerzy TUF 10!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *