Zdaniem Ali’ego Abdelaziza, Conor McGregor zostałby zabity przez Kamaru Usmana

ign.com / Don Wright mmajunkie.usatoday.com

Menadżer zawodników MMA Ali Abdelaziz zareagował na wieść o walce Conora McGregora z Donaldem Cerrone na UFC 246 w wadze półśredniej i ostrzegł Irlandczyka, by nie kontynuował kariery w kategorii mistrza Kamaru Usmana.

Podczas dyskusji w podcaście Chaela Sonnena, Abdelaziz powiedział, że uważa, iż McGregor popełniłby duży błąd, gdyby walczył z mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem.

„Byłoby to dla niego samobójstwem walczyć z Kamaru, nawet jeśli wygra z Donaldem Cerrone w styczniu.

Po drugie, on nie chce zbijać wagi. To banda leniwych sku**eli, którym nie chce się robić wagi.”

Abdelaziz dodał, że uważa, że umiejętności Usmana byłyby koszmarem dla McGregora.

„Jeśli mówisz o Conorze walczącym w wadze 170 funtów i walczącym z Usmanem, jego rodzina powinna zaopatrzyć się ubezpieczenie na życie, ponieważ on może go zabić.

Nie sądzę, żeby to była uczciwa walka. Sądzę, że komisja sportowa nie powinna zatwierdzać walki pomiędzy Kamaru i Conorem. Myślę, że coś mu się stanie, prawdopodobnie zostanie kaleką, lub stanie się coś złego”.

Pojedynek z Donaldem Cerrone na styczniowej gali będzie powrotem Conora McGregora do Oktagonu po przegranej walce z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem na UFC 229 w październiku 2019 roku.

Abdelaziz czuje, że decyzja McGregora, by walczyć na wadze półśredniej oznacza tak naprawdę to, że nie chce znowu walczyć z Nurmagomedovem.

„W rzeczywistości nie jest zbyt mądry, bo gdyby chciał walczyć z Khabibem, walczyłby z Cerrone w wadze 155 funtów.

Nawet jeśli pokona Cerrone, czy uważasz, że Khabib będzie z nim walczył w wadze lekkiej? Nie, Khabib powiedział nawet, że on musi wygrać dziesięć walk. Ludzie myślą, że Khabib tylko tak gada, ale kiedy Khabib powiedział, że nie zawalczy w Vegas, nie będzie walczył w Vegas.

Na pewno, z finansowego punktu widzenia jest to dobra walka, ale nie mogę go zmusić do czegokolwiek, ponieważ jest gościem, jest inny i ma zasady.”

W rzeczywistości Conor McGregor zapowiedział, że po walce z Donaldem Cerrone zamierza wrócić do dywizji lekkiej, aby zmierzyć się z Khabibem Nurmagomedovem w rewanżu jeszcze przed końcem 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.