Ben Rothwell pokonał Stefana Struve w kontrowersyjnej walce na UFC on ESPN 7

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Ben Rothwell wygrał pojedynek ze Stefanem Struve na gali UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie, ale w walce nie obyło się bez kontrowersji, które nie dodadzą chwały Rothwellowi.

Po kilku trafieniach w krocze i przerwach w walce, Ben Rothwell (37-12 MMA, 7-6 UFC) pokonał Stefana Struve’a (29-11 MMA, 13-9 UFC) przez TKO po ciosach w drugiej rundzie.

Struve rozpoczął walkę atakując nogi Rothwella. Walka przeniosła się pod siatkę z przypartym do niej Holendrem. Po rozerwaniu klinczu, Struve wyprowadził kopnięcie na głowę, które zachwiało jego przeciwnikiem, ale Rothwell odpowiedział kopnięciem poniżej pasa. Struve upadł na matę w agonii, co skłoniło sędziego do wprowadzenia do klatki lekarza. Walka została wznowiona po pięciu minutach w trakcie których Holender dochodził do siebie. Po wznowieniu walki, Struve wrócił do swojej taktyki ataku kopnięciami zarówno na nogi, jak i głowę.

W drugiej rundzie, Rothwell skrócił dystans, kiedy Struve próbował utrzymać go z dala od siebie swoimi długimi nogami i rękoma. Ilekroć Rothwell spychał rywala pod siatkę, ten za każdym razem znajdował sposób na ucieczkę. Struve nie rezygnował z niskich kopnięć przeciwko nacierającemu Amerykaninowi. Niestety, Rothwell kopnął Struve’a w krocze po raz kolejny, sprawiając, że „Drapacz Chmur” znowu zwijał się z bólu. Lekarz wrócił do Oktagonu, a sędzia odjął punkt Rothwellowi. Walka została wznowiona i „Big Ben” zaczął agresywnie wyprowadzać mocne ciosy i zaatakował niskim kopnięciem po czym zasypał Struve’a bombami powalając go na matę. Sędzia przerwał pojedynek.

Ben Rothwell pokonał Stefana Struve przez TKO, runda 2, 4:57.

Po walce, Ben Rothwell wyraził swoje niezadowolenie ze sposobu, w jaki potoczył się ten pojedynek i pogratulował Struve’owi jego wytrzymałości.

Po tym zwycięstwie, Rothwell przełamał niemoc trzech porażek z rzędu w których przegrał przez jednogłośne decyzje z Juniorem dos Santosem, Blagoyem Ivanovem i Andreiem Arlovskim. Na początku obozu treningowego przed tą walką, Rothwell ponownie połączył siły ze swoim starym trenerem, Duke’m Roufusem w Roufusport w Milwaukee. Stefan Struve przegrał cztery z ostatnich pięciu walk. Po porażkach z Alexandrem Volkovem przez TKO i Andreiem Arlovskim oraz marcinem Tyburą przez jednogłośne decyzje, Struve wygrał jedną walkę przez poddanie z Marcosem Rogerio de Limą.