„Zamknij się i poczekaj aż obronię swój tytuł” – Israel Adesanya gromi Jona Jonesa

Israel Adesanya Instagram

Mistrz wagi średniej UFC Israel Adesanya mówi, że mistrz wagi półciężkiej Jon Jones w końcu zmierzy się z nim w super walce, ale do tego czasu Adesanya chce, aby Jones przestał o nim mówić.

Adesanya i Jones co jakiś czas uderzają w siebie nawzajem w mediach społecznościowych i wywiadach, a odkąd Adesanya pokonał Roberta Whittakera na UFC 243 i zdobył tytuł mistrza w wadze średniej, relacje między nimi są jeszcze bardziej napięte. Fani, a nawet prezydent UFC, Dana White są zainteresowani perspektywy walki Jones vs Adesanya, ale The Last Stylebender mówi, że na razie chce pozostać w kategorii 185 funtów, aby bronić mistrzowskiego pasa oraz wyczyścić całą dywizję.

TMZ Sports zapytał ostatnio Adesanyę o to, co sądzi o ewentualnym pojedynku z Jonesem. Oto, co powiedział.

„W końcu stanie przede mną twarzą w twarz, ale mam zamiar uszanować grę. Zamierzam zrobić to, co doprowadziło mnie do tego miejsca, czyli uhonorowanie gry i obrona mojego pasa. To znaczy, on nie przeszedł do wagi ciężkiej zaraz po tym, jak wywalczył pas. Ku**a, wiesz co mam na myśli? Chcę wykonywać swoją pracę. Jeśli on chce zejść niżej, przyjdź do mnie chłepczę, jeśli nie zamknij się, ku**a i poczekaj, aż przyjdę do ciebie.”

Mistrz został zapytany, czy jest jakiś sposób na to, aby walka mogła się odbyć przed 2021 rokiem, ponieważ jakiś czas temu Adesanya powiedział, że dopiero wtedy planuje zmienić kategorię wagową. Adesanya powiedział, że wszyscy muszą być cierpliwi i czekać.

„Nie obchodzi mnie to (czekanie), i tak będziemy walczyć. Nie zamierzam zbyt szybko zmieniać kategorii, bo zawsze miałem plan, a ja nigdy nie odbiegam od planu. Zamierzam stać przy swoim.”

Jak widać, na razie Israel Adesnaya zamierza pozostać w swojej kategorii średniej, aby bronić tytułu. Chociaż Adesanya nie ma jeszcze zaplanowanej kolejnej walki po tym, jak Paulo Costa musiał się wycofać z pojedynku z powodu kontuzji bicepsa, potencjalnym rywalem może być czołowy zawodnik dywizji średniej i były pretendent do tytułu Yoel Romero.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *