„Z tego co mi wiadomo, Rose Namajunas jest jedyna” – Dana White o zawodnikach UFC, którzy nie chcą walczyć podczas pandemii

Esther Lin, MMA Fighting

Szef UFC Dana White powiedziała, że o ile mu wiadomo, Rose Namajunas jest jedyną osobą, która nie chce walczyć podczas pandemii koronawirusa.

Rose Namajunas miała walczyć z Jessicą Andrade podczas gali UFC 249, ale co zrozumiałe, wycofała się z niej po tym, jak kilku członków jej rodziny zmarło z powodu COVID-19. Organizacja powiedziała swoim zawodnikom i zawodniczkom podczas telekonferencji, że nikt nie jest zmuszony do walki podczas pandemii koronawirusa i UFC nie będzie miało nic przeciwko komukolwiek, kto nie zdecyduje się na rywalizację w czasie zarazy.

Rozmawiając z dziennikarzami po gali UFC Floryda, White został zapytany, czy trudno jest pozyskać zawodników do walki w tej chwili, ale szef UFC powiedział, że Rose Namajunas jest jedyną zawodniczką, która wycofała się z powodu pandemii COVID-19. Według White’a, Namajunas jest jedyną osoba w składzie UFC, o której wie, że zdecydowała się nie walczyć podczas pandemii koronawirusa.

„Chłopaki trenują, ludzie trenują w tej chwili. Ludzie chcą walczyć. Więc nie widzę problemu, by ktokolwiek nie chciał walczyć. Inaczej jest z Rose – mogą być też inni, nie wiem czy tak jest – ale nie sądzę, aby ktokolwiek inny poruszał teraz kwestie związane z walką.”

Namajunas wycofała się z walki w Andrade z powodu, który jest całkowicie zrozumiały i wydaje się, że nie będzie negatywnie oceniana przez UFC za to, że nie chce teraz walczyć. Ostatecznie, większość zawodników musi wybierać pomiędzy ryzykiem i pracą za która są wynagradzani, a dla większości zawodników czek z wypłatą jest czymś czego nie mogą zignorować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *