UFC może zorganizować swoje kolejne gale w Arizonie, jeśli Nevada wciąż będzie blokować wydarzenia sportowe

mmafighting.com

W związku z tym, że stan Arizona ponownie otwiera się na sport od czasu ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa, Dana White zapowiada, że UFC będzie organizowało tam swoje gale.

Gubernator Doug Ducey ogłosił, że Arizona zaprosi ligi sportowe do rozgrywania swoich meczy, zawodów i gal po tym, jak ograniczono restrykcje związane z izolacją i kwarantanną.

„Przeprowadziliśmy rozmowy z liderami niektórych z tych lig i wszyscy oni wiedzą, że mogą działać, organizować swoje wydarzenia i występować w stanie Arizona.”

Teraz wydaje się, że UFC może być jedną z pierwszych większych organizacji, które udadzą się do Arizony, w dużej mierze przez to, że stan Nevada pozostaje na razie zamknięty wydarzenia sportowe.

Najlepiej byłoby dla UFC, gdyby mogło przenieść wszystkie wydarzenia z powrotem do swojego obiektu APEX w Las Vegas, ale Nevada ma nałożony zakaz organizowania jakichkolwiek turniejów i gal sportów walki bez jasnego określenia daty zniesienia tego zakazu.

Jeśli Nevada nie ma takiej możliwości, szef UFC Dana White ma już plany, aby zamienić Arizonę na dom dla swojej organizacji… przynajmniej na razie.

„Tam właśnie jadę.  Na sto procent tam pojadę.”

Arizona była w przeszłości gospodarzem wielu gal UFC, a ostatnia z nich odbyła się w lutym 2019 roku w Phoenix, kiedy to Francis Ngannou znokautował byłego mistrza wagi ciężkiej Caina Velasqueza w walce wieczoru gali UFC on ESPN 1.

W związku z planowaną na 30 maja galą UFC Fight Night 176, UFC ma nadzieję, że do tego czasu zostanie podjęta decyzja o powrocie do Las Vegas w Nevadzie, ale jeśli nie będzie to możliwe, White będzie gotowy do przeniesienia całej gali do Arizony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *