Dana White nie zgadza się z kontrowersyjną decyzją sędziów z walki Dana Ige z Edsonem Barbozą

Jasen Vinlove-USA TODAY Sports

Prezydent UFC Dana White powiedział, że nie zgadza się z sędziami, którzy przyznali zwycięstwo Danowi Ige w pojedynku z Edsonem Barbozą na gali UFC on ESPN 9.

Dan Ige wygrał walkę po bardzo kontrowersyjnej niejednogłośnej decyzji sędziów, którzy przyznali mu 29-28, 28-29 i 29-28 w starciu z Edsonem Barbozą. Brazylijczyk ma najwyraźniej pecha jeśli chodzi o sędziowanie jego walk, ponieważ w przedostatniej walce przegrał z Paulem Felderem również przez niejednogłośną decyzję na gali UFC 242. Zarówno fani MMA jak i inni zawodnicy krytycznie odnieśli się do decyzji sędziów w swoich mediach społecznościowych twierdząc, że Barboza zrobił wystarczająco dużo, aby pokonać Ige. Szef UFC należy do tej grupy osób, które uważają, że Barboza wygrał ten pojedynek.

Rozmawiając z dziennikarzami na konferencji prasowej po gali UFC Floryda, White powiedział, że jego zdaniem Barboza powinien dostać decyzję sędziów na jego korzyść.

„Uważałem, że Barboza wygrał tę walkę. Barboza wyglądał dobrze. Wyglądał na silnego.”

Pierwsza runda w całości należała do Barbozy, ponieważ był w stanie powalić Ige na deski i zadać kilka znaczących ciosów. To była czysta runda dla Brazylijczyka, a wszyscy trzej sędziowie dali mu 10-9. Trzecia runda była wygrana przez Ige, ponieważ udało mu się obalić Barbozę, co dało mu przewagę w tej rundzie. Wszyscy trzej sędziowie zaliczyli rundę 10-9 dla Ige.

Werdykt sprowadzał się do tego, jak wypunktowano drugą rundę. Ige trafił kilkoma mocnymi ciosami na początku rundy i wydawał się kontrolować rundę do ostatniej chwili, ale Barboza zakończył rundę w gardzie zadając wiele ciosów z góry. Chociaż Ige dobrze rozpoczął rundę, wydawało się, że Barboza ukradł ją pod koniec co pozwoliłoby mu uzyskać 10-9. Przynajmniej tak sądził White i wielu fanów oraz zawodników.

Ostatecznie dwóch sędziów uważało, że Ige zrobił wystarczająco dużo, aby wygrać drugą rundę, dlatego też przyznano mu niejednogłośną decyzję. Dla Dana Ige to jego szóste zwycięstwo z rzędu i największa wygrana w jego dotychczasowej karierze. Wygląda na to, że następnym razem będzie musiał stoczyć walkę z jeszcze lepszym rywalem. Tymczasem Edson Barboza przegrał już trzy ostatnie walki, choć mógłby wygrać dwa ostatnie pojedynki, gdyby decyzje dwóch sędziów poszły w drugą stronę.

One thought on “Dana White nie zgadza się z kontrowersyjną decyzją sędziów z walki Dana Ige z Edsonem Barbozą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *