Wyniki ważenia przed FEN 8 Summer Edition oraz zastępstwo Ireneusza Cholewy

FEN 8 Schmeling vs Sarara

Prezentujemy wyniki ważenia przed jutrzejszą galą FEN 8 Summer Edition, która odbędzie się w Kołobrzegu. W walce wieczoru w formule K-1 zobaczymy starcie między Andre Schmelingiem i Tomaszem Sararą.

K-1: Walka wieczoru
kat. 95 kg: Andre Schmeling (93,1 kg) vs. Tomasz Sarara (94,8 kg)

MMA Główna karta
kat. 77 kg: Emil Weber Meek (77,4 kg) vs. Albert Odzimkowski (77,4 kg)
kat. 70 kg: Roman Szymański (70,1 kg) vs. Paweł Kiełek (71,3 kg)*
kat. 77 kg: Paweł Żelazowski (76,8 kg) vs. Artur Piotrowski (77,4 kg)
kat. +93 kg: Łukasz Borowski (98 kg) vs. Akop Szostak (108,4 kg)

MMA Walki wstępne
kat. 84 kg: Alex O’Toole (88,6 kg) vs. Maciej Różański (87,1 kg)
kat. 93 kg: Krzysztof Pietraszek (94,1 kg)* vs. Marcin Wójcik (92,3 kg)
kat. 70 kg: Jacek Kreft (69,4 kg) vs. Mateusz Rębecki (70,1 kg)
kat. 77 kg: Michał Golasiński (77 kg) vs. Rafał Lewoń (76,4 kg)
kat. 66 kg: Sebastian Kotwica (66,5 kg) vs. Łukasz Demczur (66,5 kg)

* – Krzysztof Pietraszek nie zmieścił się w limicie i miał godzinę na zbicie wagi po której wniósł na wagę 93,2 kg. Paweł Kiełek również przekroczył limit.

Gala będzie transmitowana w Polsat Sport od godziny 19:00 i Polsat od godziny 21:50 (główna karta).

Alex O’Toole slider

Alex O’Toole zastępuje Ireneusza Cholewę na FEN 8 „Summer Edition”!

Organizacja Fight Exclusive Night pragnie poinformować, iż z powodu niespodziewanej kontuzji Ireneusza Cholewy z Wydra Gym Częstochowa, nowym rywalem Macieja Różańskiego z Berserkers Team Szczecin na gali FEN 8 „Summer Edition” będzie angielski zawodnik Alex O’Toole, reprezentujący TSG MMA Fight School z Southend-on-Sea w hrabstwie Essex. Pojedynek odbędzie się w piątek 31-go lipca w hali Millenium w Kołobrzegu.

Anglik do tej pory stoczył sześć walk, z czego dwie wygrał, jedną zremisował, a jedną uznano za nierozstrzygniętą. Jego trenerem jest świetny i doświadczony Daniel Burzotta, który prowadzi takich zawodników jak Stav Economou, Walther Gahadza, czy Leszek Krakowski. Alex’owi należą się brawa za odważną decyzję, a my liczymy na jego dobry występ.

Po otrzymaniu informacji o kontuzji Ireneusza Cholewy próbowaliśmy znaleźć w jego miejsce innego zawodnika do walki z Maciejem Różańskim. Niestety walki odmówili niemal wszyscy potencjalni rywale w Polsce i kilku zagranicznych. W takiej sytuacji podjęliśmy decyzję o odwołaniu tej walki z propozycją przeniesienia jej na inny termin. W to miejsce planowaliśmy nawet zestawienie kobiecego pojedynku w Kickboxingu. Jednakże na gorącą prośbę zawodnika oraz jego managera, którym zależało na występie podczas gali FEN 8, idąc na rękę zawodnikowi zdecydowaliśmy się na pozostawienie tego starcia w karcie walk. Manager zawodnika zaproponował oponenta z Wielkiej Brytanii. Ponieważ budżet na walkę był jasno określony i nie przewidywał dodatkowych kosztów, zawodnik i jego manager zdecydowali, że dodatkowe koszty związane ze sprowadzeniem wskazanego przez nich przeciwnika pokryją we własnym zakresie. Pragnę podziękować Alexowi za szybką i odważną decyzję. – powiedział prezes FEN Paweł Jóźwiak.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.