Weteran MMA Maiquel Falcao zabity w Brazylii

Bellator

Zawodnik MMA Maiquel Falcao został śmiertelnie ugodzony nożem w jednym z klubów w Brazylii.

Według raportu brazylijskiej gazety Gaucha ZH, Maiquel Falcao (40-20 MMA) został wielokrotnie dźgnięty nożem w brzuch przed barem w swoim rodzinnym mieście Pelotas. „Big Rig” został przewieziony do szpitala, ale nie udało się go uratować.

Według raportu, w tej sprawie prowadzone jest śledztwo. Falcao miał 40 lat.

Falco rozpoczął karierę MMA w 2004 roku i walczył wyłącznie w Brazylii, dopóki nie podpisał kontraktu z UFC. W listopadzie 2010 roku, Falcao pokonał Geralda Harrisa przez jednogłośną decyzję na UFC 123. Była to jego jedyna walka w tej organizacji.

Kilka dni później Falcao został aresztowany w Brazylii za incydent z 2002 roku, w którym zaatakował kobietę przed klubem. Odsiedział osiem miesięcy z 24-miesięcznego wyroku, ale został aresztowany po przeprowadzce do nowego domu, co według władz było naruszeniem aresztu domowego.

Brazylijczyk został potem zestawiony do dwóch walk w UFC. W styczniu 2011 roku, wycofał się z pojedynku z powodu kontuzji, a później w tym samym roku, UFC zwolniło go. Dwa lata później, prezydent UFC Dana White powiedział, że to z powodu incydentu za napaść na kobietę.

W marcu 2012 roku, Falcao podpisał kontrakt z Bellatorem i wygrał turniej wagi średniej w Sezonie 6. W lutym 2013 roku dostał szansę walki z ówczesnym mistrzem Alexandrem Shlemenko, ale został znokautowany w drugiej rundzie.

Po tym wydarzeniu, Falcao nadal miał problemy z prawem w związku z napaścią na kobietę, którą rzekomo zaatakował na stacji benzynowej w Brazylii. Falcao i jego kolega z drużyny zostali pobici po tym jak Falcao rzekomo zaatakował kobietę, gdy ta obrzuciła go rasistowskim obelgami.

Bellator zwolnił go w następstwie incydentu na stacji benzynowej. W tamtym czasie miał rekord 31-5. Po tym wydarzeniu Falcao nie miał łatwej drogi w MMA. Przez prawie sześć lat walczył m.in. w KSW i Fight Nights Global, uzyskując ujemny bilans 9-14. Przegrał siedem z ośmiu ostatnich pojedynków. Jego jedyna wygrana to zwycięstwo w walce o wakujący tytuł Serbian Battle Championship w wadze półciężkiej w maju 2019 roku, który zdobył przez TKO w pierwszej rundzie weteranem UFC Igorem Pokrajacem. Stracił tytuł w rewanżu w tym samym roku.

W organizacji KSW Falcao stoczył trzy walki. Na gali KSW 27 przegrał przez poddanie dźwignią na łokieć w pierwszej rundzie z Mamedem Khalidovem. Kolejną walkę dla polskiej organizacji stoczył na KSW 32 na której pokonał Bretta Coopera przez KO w pierwszej rundzie. W trzeciej walce na KSW 33, Falcao został znokautowany w pierwszej rundzie przez Aziza Karaoglu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.