Glover Teixeira stanie do pierwszej obrony tytułu w walce z Jirim Prochazką na UFC 274

Przed mistrzem wagi półciężkiej UFC Gloverem Teixeirą stoi nie lada wyzwanie w postaci pojedynku z młodym i mocnym rywalem Jirim Prochazką na majowej gali UFC 274.

Informacja ta została podana najpierw przez ESPN, a następnie potwierdzona przez Prochazkę, który zamieścił na Twitterze zdjęcie, na którym podpisuje umowę na walkę.

UFC 274 nie ma jeszcze ogłoszonej lokalizacji, ale wiele osób mówiło Nolanowi Kingowi z MMA Junkie, że odbędzie się 7 maja w Rio de Janeiro, co byłoby powrotem organizacji do Brazylii w czasie pandemii COVID-19.

42-letni weteran Teixeira (33-7 MMA, 16-5 UFC) ma nadzieję na kontynuację znakomitej passy u schyłku kariery. Mistrz zdobył tytuł w wygranej przez poddanie w starciu z Janem Błachowiczem w październiku na UFC 267, dzięki czemu jego seria zwycięstw urosła do sześciu z rzędu. Pięć z tych zwycięstw to skończenia.

29-letni Prochazka (28-3-1 MMA, 2-0 UFC) zajmujący #2 miejsce w rankingu wagi półciężkiej ma na koncie 12 zwycięstw z rzędu, w tym dwa w UFC. Były mistrz RIZIN FF w wadze półciężkiej, w swojej ostatniej walce w maju ubiegłego roku odniósł spektakularne zwycięstwo, nokautując Dominicka Reyesa łokciem z obrotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.