Według Basa Ruttena, Germaine de Randamie może śmiało rywalizować z Cris „Cyborg” w stójce

Maarten de Boer/Getty Images Portraits

Cris „Cyborg” Justino jest najbardziej dominującą zawodniczką MMA, ale Bas Rutten uważa, że Germaine de Randamie miałaby z nią szanse w walce w stójce.

Bas Rutten należący do Hall of Fame UFC, były mistrz wagi ciężkiej i obecnie współprowadzący program Inside MMA w stacji ASX TV dobrze zna sytuację wokół tytułu wagi piórkowej, którego pierwszą mistrzynią została Germaine de Randamie. Po pokonaniu Holly Holm i zdobyciu tytułu, wyzwanie „Iron Lady” rzuciła Cris „Cyborg” Justino, jednak de Randamie zapowiedziała, że musi przejść operację ręki, więc na tę walkę jeszcze trzeba będzie zaczekać.

Będąc gościem w programie „The MMA Hour” Bas Rutten został zapytany o to, co sadzi o walce o tytuł między tymi dwoma zawodniczkami. „El Guapo” wcale nie uważa, że Germaine de Randamie byłaby na straconej pozycji w tej konfrontacji jeżeli chodziłoby o walkę w stójce.

— Jorina Baars, ona pochodzi z Holandii i pokonała Cris Cyborg na jednej z gal Lion Fight, więc uważam, że de Randamie mogłaby z nią rywalizować. Uważam jednak, że jeśli Cyborg przytrzyma ją i sprowadzi walkę do parteru, to będziemy mieć duży problem. Germaine de Randamie naprawdę powinna chcieć utrzymać walkę w stójce i utrzymywać ją na dystans. Chcesz pozostać w dystansie na tyle, by zadawać ciosy, ale nie klinczuj z Cris Cyborg. Uważam, że to byłby zły pomysł.

One thought on “Według Basa Ruttena, Germaine de Randamie może śmiało rywalizować z Cris „Cyborg” w stójce

  1. „Cris „Cyborg” Justino jest najbardziej dominującą zawodniczką MMA, ale Bas Rutten uważa, że Germaine de Randamie miałaby z nią szanse w walce w stójce.”
    Jakie szanse? 5%? 10%?
    Cyborg – 17 wygranych na 18 walk. W tych 17 – 15 przez KO/TKO.
    The Iron Lady – 7 wygranych na 10 walk. W tych 7 – 3 przez KO/TKO.
    Sądzę, że jego optymizm ma źródło jedynie w tym, że Germaine jest Holenderką. Nic więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *