Walka Renana Barao z Aljamainem Sterlingiem odbędzie się w limicie 140 funtów

MMA Fighting

Pojedynek byłego mistrza wagi koguciej zakontraktowany w formule catchweight.

Komisja Sportowa stanu Kalifornia zdaje się być pierwszą przywiązującą tak dużą uwagę do wagi zawodników. Informowaliśmy o wdrożeniu planu kontroli wagi dla fighterów rywalizujących w mistrzowskich pojedynkach, dodatkowo Komisja podjęła decyzję o nieudzieleniu licencji na walkę w wadze koguciej Renanowi Barao (315 w rankingu wagi piórkowej), który na dzień przed galą UFC 177 ( w sierpniu 2014r.) trafił do szpitala z powodu trudności ze zrobieniem wagi.

Walka Brazylijczyka z Aljamainem Sterlingiem (13-2, 5-2 w UFC, #8 w rankingu UFC) odbędzie się w limicie 140 funtów o czym mówił Jair Lourenco, główny trener Renana.

Słyszeliśmy o tym trzy tygodnie temu. Najpierw, gdy to usłyszałem, nawet nie mówiłem Renanowi, ponieważ on był skoncentrowany na treningu, ale myśleliśmy, że to nie będzie problem. Ale gdy Sean Shelby zaoferował Sterlingowi walkę w limicie 140 funtów to on chciał więcej pieniędzy.

Nie wiedzieliśmy czy walka jest nadal aktualna czy będzie zmieniona data lub przeciwnik, ale Sean powiedział, że będzie chciał doprowadzić do tej walki. UFC nie ma obowiązku płacenia Sterlingowi z powodu decyzji komisji. Komisja chce chronić zdrowie Barao i ja to rozumiem. Na początku mi się to nie podobało, ale myśląc o jego zdrowiu rozumiem to.

Barao był zniesmaczony żądaniami Sterlinga zważywszy na jego wpis w mediach społecznościowych, w którym napisał, że limit wagowy nie stanowi dla niego żadnego problemu.

Barao był wkurzony na Sterlinga, nie na komisję, ponieważ on powiedział, że zawalczy w każdej wadze, ale to nie jest prawda. On pytał o więcej pieniędzy. Kiedy on to wstawił, Sean zaproponował inną datę i inny kraj (UFC 215 w Edmonton w Kanadzie 9 września). Rozmawialiśmy z Barao a on wstawił to? On próbował powiedzieć, że to z Barao jest problem, ale to on był problemem, bo chciał więcej kasy.

Trener Barao zapewnił, że zważywszy na obecną wagą jego podopiecznego, bez problemu zmieści się w wymaganym limicie.

Barao waży około 154-156 funtów. Kiedy kończy treningi czasami dochodzi do 150 funtów.

One thought on “Walka Renana Barao z Aljamainem Sterlingiem odbędzie się w limicie 140 funtów

  1. Ci za debil! Oczywiście że Barao jest problemem, skoro to on ma problem ze zrobieniem wagi to znaczy że jego przeciwnik jest winny? Niech zmieni kategorię i będzie po problemie, no ale wtedy nie będzie już tak konkurencyjny. Żałosne te brazole!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *