Walka między Renanem Barao i Aljamainem Sterlingiem nie odbędzie się w wadze koguciej

Pojedynek między Renanem Barao i Aljamainem Sterlingiem odbędzie się na gali UFC 214, ale nie w kategorii koguciej lecz w kategorii catchweight 140 funtów.

Barao miewał już problemy ze zrobieniem wagi jednak chciał on wrócić do kategorii w której zdobył tytuł mistrza. Problem w tym, że Komisja Sportowa Stanu Kalifornia (CSAC) ma inny plan.

FloCombat poinformowało, że Barao nie otrzyma licencji na walkę w 135 funtach. W związku z tym jego walka ze Sterlingiem odbędzie się w kategorii catchweight 140. Dyrektor wykonawczy CSAC Andy Foster wyjaśnił tę decyzję.

— Pamiętacie galę UFC 177 tutaj w Sacramento? To ostatni raz kiedy musieliśmy reagować w kwestii walki Pana Barao w wadze 135 funtów. To nie poszło zbyt dobrze, ponieważ nie był w stanie zrobić wagi i zawalczyć. Nasi lekarze i pracownicy komisji, my wszyscy nie jesteśmy przeciwko walce ze Sterlingiem. Cieszymy się tą walką, ale nie w wadze koguciej. Jeżeli Pan Barao będzie w stanie zrobić wagę 140 funtów, to nie ma żadnego problemu i wszystko będzie dobrze, a jeśli w przyszłości będzie chciał walczyć w wadze koguciej, to możemy to powtórzyć.

Aljamain Sterling napisał na swoim Instagramie komentarz do tej sytuacji:

— Wygląda na to, że komisja ułatwia Barao cięcie wagi. Kogucia, piórkowa, czy catchweight, nie ma to dla mnie znaczenia! Tak, czy inaczej komisja nie powstrzyma mnie przed położeniem tego faceta na plecach i przyłożeniem mu kilku piekielnie mocnych łokci na twarz! Sprawdźmy kto bardziej chce tego gówna!!! Ty miałeś swój czas, teraz moja kolej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *