Walka Michelle Waterson vs Amanda Ribas w planach na marcowej gali UFC

Czołowe zawodniczki wagi słomkowej UFC Michelle Waterson i Amanda Ribas już wkrótce zmierzą się na gali UFC Fight Night planowanej na 26 marca.

O pojedynku pań poinformowali Guilherme Cruz i Damon Martin z MMA Fighting. Gala ma się odbyć w UFC APEX w Las Vegas, a w walce wieczoru były mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz zmierzy się z Aleksandarem Rakiciem.

Amanda Ribas (11-2 MMA, 5-1 UFC) odbiła się od swojej pierwszej porażki w UFC przez TKO w drugiej rundzie ze wschodzącą pretendentką Marinę Rodriguez. Ribas pokonała przez decyzję w ostatniej walce w październiku byłą mistrzynię Invicta FC Virnę Jandirobę. Ribas, notowana na #10 miejscu w rankingu UFC, ma zwycięstwa nad takimi zawodniczkami jak Mackenzie Dern, Paige VanZant czy Randa Markos.

Michelle Waterson (18-9 MMA, 6-5 UFC), która zajmuje #9 miejsce w rankingu wagi słomkowej, przegrała przez decyzję z Mariną Rodriguez w swoim ostatnim występie w Oktagonie w maju, osiem miesięcy po zwycięstwie przez niejednogłośną decyzję nad Angelą Hill. Była pretendentka do tytułu wagi atomowej Invicta FC, „The Karate Hottie” ma na koncie zwycięstwa nad Karoliną Kowalkiewicz, Felice Herrig i Paige VanZant w UFC.

Waterson miała zmierzyć się z Ribas 24 stycznia 2021 roku na UFC 257, ale Waterson wycofała się z walki z powodu śmierci dziadków. Zastąpiła ją Marina Rodriguez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *