Conor McGregor ocenił spuściznę Khabiba Nurmagomedova: „Dobry zawodnik, ale nie wybitny”

peakpx.com

Conor McGregor uważa, że Khabib Nurmagomedov zbyt wcześnie przeszedł na emeryturę w MMA, aby być uznanym za najlepszego zawodnika w historii.

Nurmagomedov (29-0 MMA, 13-0 UFC) zakończył karierę w październiku 2020 roku po trzech obronach tytułu mistrza wagi lekkiej w wygranych walkach nad McGregorem, Dustinem Poirierem i Justinem Gaethje. 33-latek odszedł na emeryturę niepokonany choć był coraz lepszy, gdy konkurencja stawała się coraz trudniejsza.

Jednak był podwójny mistrz UFC w wadze piórkowej i lekkiej Conor McGregor nie szczędził cierpkich słów, jeśli chodzi o jego rywala. W niedawnej rozmowie z filmowcem Willem Harrisem, znanym również z serii dokumentów „Anatomy of a Fighter”, McGregor nie mógł się powstrzymać, gdy Harris twierdził, że Nurmagomedov nigdy nie uważał się za najlepszego.

Wśród poruszanych tematów znalazły się kwestie kategorii wagowych, ostre słowa Nurmagomedova w kierunku Jose Aldo i inne.

Harris chwalił Khabiba za bycie skromnym natomiast McGregor wyśmiał Khabiba za prośbę o nadanie mu miana najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe.

„Płakał w klatce prosząc o umieszczenie go na szczycie listy najlepszych zawodników pound-for-pound wyznaczonej przez media, brachu, haha.”

McGregor podważył wielkość Nurmagomedova jako zawodnika.

„Był dobrym zawodnikiem przez te kilka tygodni, lol. Przejście na emeryturę usuwa cię jednak ze wszystkich list. Przeszedł na emeryturę i jednocześnie płakał, aby być umieszczonym na jednej z nich. To obnaża kilka twoich tweedów w których twierdzisz, że nie o to mu chodziło. Powinien był siedzieć cicho w sprawie Aldo. Teraz wyszedł na głupca.”

McGregor wyjaśnia dlaczego wadług niego Khabib był „dobry, ale nie wybitny”.

„Tak, dobry, ale nie wybitny. Niski współczynnik KO. Nie potrafi kopać czegokolwiek. Nigdy nie awansował do wyższej kategorii wagowej, mimo że prawie umarł próbując zrobić wagę. Wielokrotnie wycofywał się z walk. Wcześnie przeszedł na emeryturę. Wszystko to sprawia, że jest dobrym zawodnikiem, a nie wybitnym. Miał kilka dobrych miesięcy i tyle.”

McGregor broni swojego panowania w wadze piórkowej mimo opinii Harrisa o stawaniu „u progu śmierci” podczas zbijania wagi.

„U progu śmierci? To jest twoja opinia. Nigdy nie przestrzeliłem wagi ani nie wypadłem z walki ani razu! Przejechałem się przez tę dywizję. Kończąc z najszybszym KO w historii w walce o tytuł mistrza świata UFC. Moje przejście do wyższej kategorii odbyło się bezbłędnie. Nie zgodzimy się jeszcze co do jego dziedzictwa. Bo jego jest już przeterminowane.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *