Aziz Karaoglu zapowiada walkę z Michałem Materlą na marcowej gali EMC

Michał Materla Instagram / Aziz Karaoglu Facebook

Obdarzony nokautującym ciosem Turek z Düsseldorfu Aziz Karaoglu zapowiada pojedynek z legendą polskiego MMA i byłym mistrzem KSW Michałem Materlą.

Aziz Karaoglu zdradził w wywiadzie dla gnp1.de walkę z Michałem Materlą do której ma dojść w marcu 2022 roku. Karaoglu od lat pragnął pojedynku z byłym mistrzem KSW i kilkakrotnie wyzywał Polaka na pojedynek, ale teraz ma nadzieję, że w końcu stanie się to faktem.

Z tej zapowiedzi wynika, że walka miałaby się odbyć na marcowej gali Elite MMA Championship, choć nieoficjalnie pojawiają się informacje o powrocie Materli do KSW.

Agresywnie walczący Turek ostatni raz walczył w Polsce na gali KSW 35 w 2016 roku, gdzie stoczył walkę o pas wagi średniej Mamedem Khalidovem. Ostatecznie Karaoglu przegrał po kontrowersyjnej większościowej decyzji, chociaż wielu kibiców i ekspertów widziało jego przewagę.

Sama gala z jego udziałem zakończyła się jednak skandalem. W skrócie, Karaoglu wyszedł do walki przy kontrowersyjnym utworze „Na’am Qaatil”, który okazał się być hymnem dżihadystów. Ponadto Aziz składał oświadczenia narażające KSW na utratę wizerunku sugerujące, że pozbawiono go zwycięstwa w tej walce. W konsekwencji tego organizacja KSW natychmiast rozwiązała umowę z Turkiem wystosowując żądanie zapłaty kary umownej w wysokości 800 tysięcy złotych. Oprócz tego Karaoglu nie otrzymał wynagrodzenia za walkę.

Na walkę z Khalidovem trener Team Alpha zapracował brutalnie odprawiając czołowych zawodników KSW Piotra Strusa, Jaya Silvę i Maiquela Falcao.

Ostatnią walkę zawodnik z Düsseldorfu stoczył w 2019 roku przeciwko Rodrigo Carlosowi na King of Kings, gdzie wyszedł zwycięsko przez decyzję. Następnie Aziz przeszedł zabiegi chirurgiczne, a także zmagał się z Covid-19, ale teraz wraca do formy i jest gotowy na ostatnią wielką walkę z byłym posiadaczem tytułu KSW Michałem Materlą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *