Walka Mateusza Gamrota z Normanem Parke na KSW 53 bez tytułu mistrzowskiego

Niestety karta walk gali KSW 53 straciła jedyny pojedynek o tytuł mistrzowski w wadze lekkiej między Mateuszem Gamrotem a Normanem Parke, ale sama walka odbędzie się zgodnie z  planem.

Powodem zmiany statusu walki było to, że Norman Parke kolejny raz zawalił kwestię zbijania wagi. Podczas dzisiejszego ważenia, zawodnik z Irlandii długo nie wychodził na wagę i pojawiła się w końcu informacja, że Parke przekroczył limit wagi lekkiej o  1,5 kg. Federacja KSW podała w komunikacie taką oto informację:

„Aktualizacja: Ze względu na środki ostrożności związane z Covid-19, ustalono ze wszystkimi zawodnikami z wyprzedzeniem, że niebieski narożnik ma czas do 12:30 na ważenie.

Zostało to wprowadzone, aby utrzymać zawodników i ich obozy z dala od siebie przy ważeniu.

Dlatego Norman Parke ma czas do 12:30 na ważenie.”

Mateusz Gamrot oznajmił, że daje czas Parke’owi na zbicie wagi do godziny 18:00 czyli godziny oficjalnej ceremonii ważenia.

Wyświetl ten post na Instagramie.

@ksw_mma

Post udostępniony przez Mateusz Gamrot (@mateusz_gamrot)

Kiedy Parke długo nie zjawiał się na wadze, pojawiły się spekulacje, czy Irlandczyk będzie w ogóle w stanie się zważyć i czy walka się odbędzie. Ostatecznie Parke nie zaszczycił nas swoją obecnością na ceremonii ważenia. Później okazało się, że „Stormin” przekroczył limit wagi o 2,5 kg.

Federacja KSW podjęła decyzję, że walka odbędzie się na gali na dystansie 5 rund po ofercie Mateusza Gamrota, ale jej stawką nie będzie mistrzowski pas wagi lekkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.