Deiveson Figueiredo z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

Josh Hedges/Zuffa LLC via Getty Images

Walka o pas wagi muszej pod znakiem zapytania.

Jak podał wczoraj portal Combate, Deiveson Figueiredo (18-1, 7-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) otrzymał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w organizmie przez co jego walka z Josephem Benavidezem (28-6, 15-4 w UFC, #2 w rankingu UFC) 18 lipca w Abu Dhabi stoi pod znakiem zapytania. w najbliższym czasie Brazylijczyk przejdzie kolejny test aby upewnić się czy pierwszy nie dał fałszywie wyniku pozytywnego. Jeśli kolejny test da wynik negatywny to 32-latek będzie mógł polecieć do Abu Dhabi i walczyć o mistrzowski tytuł.

Jeśli zaś kolejny test również da wynik pozytywny to Figueiredo zastąpi jego rodak, Alexandre Pantoja (22-4, 6-2 w UFC, #4 w rankingu UFC). 30-latek trafił do UFC po udziale w show The Ultimate Fighter w 2016r. W oktagonie UFC Brazylijczyk stoczył osiem pojedynków, z których wygrał sześć pokonując m.in. Matta Schnella i Wilsona Reisa.

Figueiredo i Benavidez po raz pierwszy spotkali się w lutym, na UFC Fight Night 169 Brazylijczyk znokautował rywala, ale nie zdobył pasa wagi muszej, ponieważ przekroczył wyznaczony limit wagowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.