UFC on FOX 10: Henderson vs Thomson wyniki i relacja

Prezentujemy wyniki walk gali UFC on FOX 10 na której walką wieczoru będzie pojedynek Bensona Hendersona z Joshem Thomsonem.

Wielką niespodzianką zakończyła się pierwsza walka gali. Po krótkiej wymianie w stójce Krylov czystym high-kickiem trafił Harrisa który chwilę później padł na matę i nie broniąc się zmusił sędziego do przerwania walki po ledwie 25 sekundach.

Walka Sullivana z Rhodesem to w większości wymiany stójkowe przeplatane przepychankami w klinczu. Rhodes nie jednokrotnie mając plecy George’a nie wiedział co zrobić i w ostatecznym rozrachunku przegrał na punkty.

Nokautem a’ la Barboza mogła zakończyć się walka Darona Cruickshanka z Mike’m Rio. Całt czas kontrola walki była po stronie Darona. Pod koniec drugiej rundy obrotowym kopnięciem na głowę mocno naruszył Mike’a po czym półprzytomnego dobił go pod siatką.

Eddie Wineland pokazał jak wiele dzieli czołówkę wagi koguciej od jej niższych stanów. Ostatecznie przez ciosy w parterze odprawił Yvesa Jabouina.

Alex Caceres wykonał dobrą robotę. Kiedy wydawało się, że walka zakończy się decyzją sędziów na korzyść młodszego z Pettisów, Alex duszeniem zza pleców zmusił Sergio do poddania się w ostatniej minucie walki.

Jeremy Stephens potrzebował całego dystansu na wypunktowanie Darrena Elkinsa. Sędziowie punktowi nie mogli mieć wątpliwości kto był lepszy w tej walce.

Kowboj spokojnie rozpoczął pojedynek metodycznie punktując i rozbijając Martinsa aż w końcu 20 sekund przed końcem I rundy uderzył wysokim kopnięciem które uśpiło Adriano Martinsa.

Gabriel Gonzaga nie znalazł sposobu na Stipe Miocica. W pierwszej, najbardziej wyrównanej rundzie Gabriel mocno okopywał nogi Chorwata, trafiał w stójce i zaliczył jedno obalenie. Jednak później było już tylko gorzej. Podsumowaniem walki może być akcja z III rundy kiedy Miocic mocno obija Brazylijczyka leżącego na plecach

Na nudę nie mogliśmy narzekać oglądając walkę wieczoru. Dobrze zaczął Thomson który po obaleniu zdobył plecy Hendersona i próbował dojść do ballachy na rękę. I to właśnie wejścia za plecy były największą zmorą dla Bensona. Ale i on pokazał swoje umiejętności parterowe ładnie pracując gumową gardą oraz próbując dojść do omoplaty. Ostatnia runda to głównie stójkowo-klinczowa wymiana. Sędziowie punktowi nie byli zgodni, dwóch jako zwycięzcę wskazało Hendersona a jeden Thomsona co zapewniło zwycięstwo byłemu posiadaczowi pasa wagi lekkiej UFC.

Główna karta (8:00 pm EST)

Benson Henderson pokonał. Josha Thomsona przez split decyzję (47-48, 48-47, 49-46)
Stipe Miocic pokonał. Gabriela Gonzagę przez jednogłośną decyzję
Donald Cerrone pokonał . Adriano Martinsa przez nokaut ( kopnięcie wysokie ) runda 1 ( 4:40)
Jeremy Stephens pokonał. Darrena Elkinsa przez jednogłośną decyzję

Pozostałe (5:00 pm EST)

Alex Caceres pokonał. Sergio Pettisa przez poddanie ( duszenie za pleców ) runda 3 ( 4:49)

Eddie Wineland pokonał. Yvesa Jabouina przez TKO (ciosy w parterze) runda 2 ( 4:16 )

Chico Camus pokonał.Yaotzina Mezę przez jednogłośną decyzję
Hugo Viana pokonał. Ramiro Hernandeza przez jednogłośną decyzję
Daron Cruickshank pokonał . Mike’a Rio przez TKO (obrotówka+ciosy w stójce) runda 2, (4:58)
George Sullivan pokonał . Mike’a Rhodesa przez jednogłośną decyzję

Pozostałe (4:00 pm EST)

Nikita Krylov pokonał .Walta Harrisa przez TKO ( kopnięcie wysoki i ciosy w parterze  ) runda 1,  (0:25)

 


75 thoughts on “UFC on FOX 10: Henderson vs Thomson wyniki i relacja

  1. kur… szkoda, ale spokojnie, chłopak ma 20 lat, jeszcze ma czas na mistrzowski pas, potrzebuje większej mocny, jak jego brat kopał Bensona to ja siedząc na fotelu to czułem, Sergio jeszcze nabierze POWERA, a tymczasem trzeba pogratulować Caceresowi, też fajnie walczy

  2. Galę uważam za udaną , nie zabrakło niespodzianek , szybkich egzekucji jak i widowiskowych walk , wszystkim serdecznie dziękuję za uczestniczenie w tym wydarzeniu z Fight24 , oraz redaktorowi Rabittt który dołączy wam małą przekąskę w postaci krótkich opis walk które odbyły się na UFC on FOX 10 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *