UFC oficjalnie zestawiło walkę Robert Whittaker vs. Marvin Vettori na gali w Paryżu

Robert Whittaker spełni swoje marzenie o walce w Paryżu, kiedy zmierzy się z Marvinem Vettorim w kluczowym pojedynku w wadze średniej UFC.

Walka Whittaker (23-6 MMA, 14-4 UFC) vs. Vettori (18-5-1 MMA, 8-3-1 UFC) odbędzie się na UFC Fight Night dnia 3 września w Accor Arenie.

Pierwotnie walka miała odbyć się 11 czerwca na UFC 275 w Singapurze, ale została odwołana, gdy Whittaker wycofał się z powodu kontuzji. Whittaker miał nadzieję, że walka nie zostanie anulowana, ale Vettori szukał zastępstwa. Jednak po tym, jak nie udało mu się znaleźć innej walki, Vettori postanowił poczekać na byłego mistrza i walka została przełożona na inny termin.

Whittaker ma za sobą porażkę z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą na UFC 271 w lutym, gdzie po raz drugi uległ „The Last Stylebenderowi”. Wcześniej były mistrz zanotował trzy zwycięstwa nad Darrenem Tillem, obecnym pretendentem do tytułu Jaredem Cannonierem i Kelvinem Gastelumem.

Tymczasem Vettori również został niedawno pokonany po raz drugi przez Adesanyę, przegrywając jednogłośną decyzją w walce o tytuł na UFC 263 w czerwcu zeszłego roku. Włoski zawodnik zdołał się jednak zrehabilitować, wygrywając przez pięciorundową decyzję z Paulo Costą na gali UFC Fight Night 196 w październiku ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *