UFC Fight Night 83: Cerrone vs. Oliveira – wyniki i relacja na żywo

UFC Fight Night 83

170 lbs: Donald Cerrone pokonał Alexa Oliveirę przez poddanie (trójkąt nogami) 2:33, runda 1

Karta główna (godzina 3:00 czasu polskiego, FOX Sports 1):
185 lbs: Derek Brunson pokonał Roana Carneiro przez TKO (ciosy) 2:38, runda 1
135 lbs: Cody Garbrandt pokonał Augusto Mendesa przez TKO (kolana) 4:18, runda 1
145 lbs: Dennis Bermudez pokonał Tatsuyę Kawajiri przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Chris Camozzi pokonał Joe Riggsa przez TKO (kolana) 0:26, runda 1
155 lbs: James Krause pokonał Shane’a Campbella przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (godzina 1:00 czasu polskiego, FOX Sports 1):
170 lbs: Sean Strickland pokonał Alexa Garcię przez TKO (ciosy) 4:25, runda 3
185 lbs: Oluwale Bamgbose pokonał Daniela Sarafiana przez KO (wysokie kopnięcie i ciosy w parterze) 1:00, runda 1
185 lbs: Anthony Smith pokonał Leonardo Augusto Guimaresa przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Nathan Coy pokonał Jonavina Webba przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (godzina 23:30 czasu polskiego, UFC Fight Pass):
135 lbs: Ashlee Evans-Smith pokonała Marion Reneau przez niejednogłośną decyzję
135 lbs: Lauren Murphy pokonała Kelly Faszholz przez TKO (łokcie i ciosy) 4:59, runda 3
265 lbs: Shamil Abdurakhimov pokonał Anthony’ego Hamiltona przez jednogłośną decyzję

Anthony Hamilton vs. Shamil Abdurakhimov
Przez 15 minut ciężcy wymieniali uprzejmości w stójce. W walce na uderzenia lepiej radził sobie Rosjanin, demonstrując swoją przewagę głównie w klinczu. W zwarciu Shamil skutecznie punktował rywala krótkimi ciosami podczas gdy Hamilton szukał mocnych, obszernych uderzeń, które były wyprzedzane przez ciosy Abdurakhimova. Ostatecznie Rosjanin zwyciężył na kartach wszystkich sędziów odnosząc pierwsze zwycięstwo w UFC.

Lauren Murphy vs. Kelly Faszholz
Pierwsza i druga odsłona starcia zawodniczek wagi koguciej były niemalże walką na wyniszczenie. Pojedynek toczył się głównie w płaszczyźnie kickbokserskiej a panie trafiały się dużą ilością uderzeń, które wyraźnie odczuwały. W trzeciej rundzie Murphy sprowadziła walkę do parteru a będąc z góry zasypywała rywalkę uderzeniami, które na sekundy przed końcem zmusiły sędziego do interwencji.

Marion Reneau vs. Ashlee Evans-Smith
Drugi pojedynek kobiet nie należał do najciekawszych widowisk. Evans-Smith była zawodniczką zdecydowanie bardziej aktywną zaś jej rywalka punktowała dobrymi akcjami takimi jak ta, która doprowadziła do knockdownu w połowie pierwszej odsłony czy dobra próba gilotyny, która omal nie zakończyła walki. Ostatecznie dwóch sędziów wypunktowało wygraną Ashlee, dla której jest to pierwsze zwycięstwo w UFC.

Jonavin Webb vs. Nathan Coy
Pierwsza runda upłynęła pod znakiem wyrównanych wymian uderzeń w stójce. W drugiej odsłonie półśredni toczyli pojedynek głównie na chwyty, lepiej prezentował się zawodnik American Top Team, który na początku rundy był bliski dopięcia duszenia d’arce a później kontrolował będącego w żółwiu rywala i zajął dosiad. Na początku ostatnich pięciu minut Coy zdobył kolejne sprowadzenie i do końcowej syreny dominował będąc z góry, obijając oponenta i aktywnie szukając wejścia za plecy.

Anthony Smith vs. Leonardo Augusto Guimares
Pojedynek średnich zdecydowanie lepiej rozpoczął Amerykanin, 28-latek ustawiał Leonardo pod siatką, atakował go ładnymi kolanami i łokciami a także znakomicie kontrował jego ofensywne zapędy. Na początku drugich pięciu minut Guimares trafił kilkoma mocnymi ciosami co skłoniło Smitha do sprowadzenia walki do parteru. Anthony będąc z góry dobrze kontrolował oponenta i nieustannie szukał okazji do zajęcia dogodniejszej pozycji – uparcie szukał zajścia za plecy. Ostatnie sekundy rundy należały do Leonardo, który obronił się przed próbą sprowadzenia i był bliski wpięcia za plecy rywala. Do ostatniej odsłony Smith wyszedł nastawiony defensywnie z wysoką uniesioną gardą i odsłoniętym korpusem z czego korzystał jego przeciwnik. Na ostatnie minuty Leleco zachował więcej energii dzięki czemu bronił się przed wejściami w nogi w wykonaniu Anthony’ego jednak nie był w stanie wyprowadzić w parterze znaczącej ofensywy.

Daniel Sarafian vs. Oluwale Bamgbose
Pochodzący z Nigerii zawodnik rozpoczął pojedynek bardzo niekonwencjonalnie wykonując dużą liczbę ruchów mających za zadanie zmylenie rywala. Opłaciło się, już w pierwszej minucie walki Bamgbose trafił wysokim kopnięciem, które posłało Sarafiana na deski a ciosy w parterze zakończyły pojedynek po 60 sekundach od jego rozpoczęcia.

Alex Garcia vs. Sean Strickland
Zawodnik z Dominikany już w pierwszych sekundach ruszył po obalenie jednak to Strickland jako pierwszy zdobył sprowadzenie i kontrolował walkę obijając oponenta z góry aż do momentu, w którym Alexowi udało się obrócić pozycję i zadać kilka ciosów z góry. Druga odsłona upłynęła głównie pod znakiem niezbyt dynamicznych wymian w stójce , na kilkadziesiąt sekund przed syreną Garcia dołożył kolejne obalenie. Dominikańczyk wychodził do trzeciej rundy bardziej zmęczony niż jego rywal, ale był w stanie sprowadzić walkę do parteru jeszcze raz. Strickland zdołał szybko wrócić do stójki i kontynuował obijanie czekającego na syrenę Alexa, w ostatniej minucie Sean trafił rywala kilkunastoma uderzeniami, po których Garcia padł na matę a sędzia przerwał pojedynek.

James Krause vs. Shane Campbell
Pierwsza runda należała do znacznie bardziej aktywnego Krause’a, Amerykanin częściej trafiał w stójce a pod koniec rundy omal nie udusił rywala. W drugiej odsłonie lekcy walczyli głównie w klinczu i parterze, nadal dominował James a Campbell walczył o przetrwanie. W ostatniej rundzie lepiej zaprezentował się Kanadyjczyk – głównie dzięki obronom prób sprowadzeń i zdobyciu dosiadu – jednak przegrane dwie rundy zadecydowały o wyniku.

Chris Camozzi vs. Joe Riggs
29-letni Camozzi w 26 sekund rozbił Joe Riggsa. Już jeden z pierwszych ciosów Chrisa naruszył 33-latka a po kilku kolanach w tajskim klinczu Diesel padł na matę bez oznak chęci do dalszej walki.

Dennis Bermudez vs. Tatsuya Kawajiri
Pojedynek piórkowych toczył się głównie w klinczu i parterze. Pierwsza odsłona przebiegała pod lekkie dyktando Tatsuyi jednak później gdy Japończyk opadł z sił stery walki przejął Dennis. Bermudez niemołosiernie męczył rywala w drugiej oraz trzeciej odsłonie dzięki czemu zwyciężył na kartach sędziów.

Cody Garbrandt vs. Augusto Mendes
No love rozpoczął pojedynek mocno zaś Mendes bazował głównie na mocnych niskich kopnięciach, którymi starał się utrudniać życie rywalowi. Koniec pojedynku nastąpił w piątej minucie walki gdy Augusto miał zamiar wyprowadzić lowkicka, Garbrandt znakomicie doskoczył do Mendesa i trzema celnymi uderzeniami zakończył walkę.

Derek Brunson vs. Roan Carneiro
Po rozpoznawczym początku w stójce średni zaczęli rzucać coraz cięższe uderzenia, w większości jednak niecelne. Po dwóch minutach Brazylijczyk próbował obalić jednak Brunson obronił się a chwilę później to Carneiro znalazł się na plecach, wtedy Derek zaatakował ciężkim g’n’p i sędzia pojedynku musiał interweniować.

Donald Cerrone vs. Alex Oliveira
Tak jak przewidywano początek pojedynku należał do brazylisjkiego Kowboja, który ochoczo ruszył do ataku w stójce spychając rywala na siatkę. Cerrone szukał obalenia a gdy w końcu je znalazł zajął dosiad, założył trójkąt nogami i szybko zmusił Oliveirę do klepania.

4 thoughts on “UFC Fight Night 83: Cerrone vs. Oliveira – wyniki i relacja na żywo