UFC Fight Night 110: Lewis vs. Hunt na Extreme Sports Channel

Już w najbliższy weekend gala UFC zawita do nowozelandzkiego Auckland, gdzie dużej dawki sportowych emocji dostarczą nam walki: w kategorii ciężkiej Derrick Lewis vs. Mark Hunt, w kategorii średniej: Derek Brunson vs. Daniel Kelly, w kategorii piórkowej Ross Pearson vs. Dan Hooker i Alexander Volkanovski vs. Mizuto Hirota, w kategorii półciężkiej Ion Cutelaba vs. Henrique da Silva, oraz w kategorii muszej Tim Elliott vs. Ben Nguyen.

Mark Hunt podejmie przed własną publicznością Derricka Lewisa, zawodnika mającego passę sześciu wygranych z rzędu, który zapowiada że „jest przygotowany na wojnę – aby zabić lub zostać zabitym”. Wysokie umiejętności oraz chęć do bójki w stójce obu sportowców gwarantują widzom krwawą łaźnię i dają dużą szansę na spektakularny nokaut. Czy Lewis ubije 43-letniego weterana i zbliży się dzięki temu do walki o pas?

Posiadający bardzo dobrą bazę judo, charakter, oraz skuteczność w stójce Australijczyk Daniel Kelly, mający na koncie cztery zwycięskie walki z rzędu, skrzyżuje rękawice z Derekiem Brunsonem. Będący faworytem tego starcia Amerykanin ryzykuje zwolnienie z UFC po ostatnich dwóch porażkach z rzędu, więc możemy być pewni, że pokaże serce w tym starciu i już w pierwszej rundzie będzie chciał ubić swojego przeciwnika. Czy to jednak 39-letni Kelly sprawi niespodziankę i dopisze piąte zwycięstwo z rzędu do swojego rekordu?

Ross Pearson, który poniósł trzy porażki z rzędu, zawalczy w nadchodzącym starciu o utrzymanie kontraktu z UFC. Brytyjczyk zmierzy się z debiutującym w kategorii piórkowej Australijczykiem Danielem Hookerem. Walczący w kratkę Australijczyk ustępuje rywalowi umiejętnościami w stójce, parterze oraz wydolnością, jednak będzie go nieść doping rodzimych kibiców. Czy walczący dla UFC od 2009 roku Pearson wyjdzie zwycięsko z tej walki?

Kolejną tego wieczoru walkę o utrzymanie się w UFC stoczą Henrique da Silva z Ionem Cutelabą. Przewaga dzięki agresji, wydolności a także mocnej szczęce będzie po stronie Cutelaby, który nie boi się wymian i zawsze idzie do przodu, wywierając na rywalu presję. Posiadający nokautujące uderzenie da Silva podejdzie taktycznie do walki czekając na okazję do morderczego kontrataku, który pośle rywala na matę oktagonu. Czy walka ta skończy się już w pierwszej rundzie?

Emocjonująco zapowiada się starcie w kategorii piórkowej pomiędzy Mizutem Hirotą a Alexandrem Volkanovskim. Ten ostatni jest specjalistą od obaleń, dzięki którym kontrolując swoich przeciwników w parterze, wyprowadza ciężkie, nokautujące ciosy. Czeka go jednak nie lada wyzwanie, ponieważ Japończyk jest bardzo dobrze poukładany zapaśniczo i to on powinien dyktować warunki w tej płaszczyźnie walki. Który z nich będzie miał lepszy game plan na to starcie?

Więcej informacji na blogu Extreme Sports Channel: http://pl.extreme.com/blog/ufc, na fanpage’u: https://www.facebook.com/extremesportschannel.polska oraz Instagramie: https://www.instagram.com/extremesportschannel.polska/.

UFC FIGHT NIGHT Lewis vs. Hunt w nocy z 10 na 11 czerwca o godzinie 4:00

Powtórki: 11 i 13 czerwca o 21:00 oraz 16 czerwca o 22:00

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *