Daniel Cormier: UFC, jeśli chcecie by Demetrious Johnson walczył z T.J. Dillashawem, dajcie mu pieniądze

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

DC wie jak doprowadzić do walki mistrza wagi muszej z byłym mistrzem kategorii koguciej.

W ostatnich dniach coraz więcej mówi się o możliwej konfrontacji Demetriousa Johnsona (26-2-1, 14-1-1 w UFC) z T.J. Dillashawem (14-3, 10-3 w UFC, #4 w rankingu UFC). Podopieczny Duane’a Ludwiga coraz bardziej podgrzewa atmosferę zaś mistrz wagi muszej konsekwentnie odmawia, jednym z powodów tego sprzeciwu jest zbyt niska gaża Amerykanina za walki. Daniel Cormier zna rozwiązanie tego problemu.

UFC, jeśli chcecie by Demetrious Johnson walczył z T.J. Dillashawem, dajcie mu pieniądze. Zapłaćcie mu milion dolarów i powiedzcie 'to Twoja walka’. Wiem, że jest wielu zawodników wagi muszej, ale ten gość jest najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe. Zapłaćcie mu pieniądze a potem niech walczy. Zapłaćcie mu jak najlepszemu zawodnikowi na świecie.

Pomimo wyrównania rekordu Andersona Silvy w ilości obron mistrzowskiego tytułu Demetrious nadal nie jest zbyt popularnym zawodnikiem. Zdaniem Cormiera, wina za taki stan rzeczy leży po stronie zawodnika oraz organizacji.

Myślę, że odpowiedzialność za wszystko można podzielić między Demetriousa i UFC. UFC naprawdę nie rozumie jak go sprzedać, ponieważ oni muszą być kreatywni. On jest mniejszy, nie jest największym gościem. On jest dominujący, nawet gdy Anderson Silva czyścił swoją kategorię to nie był tak dobry tak, więc oni muszą być kreatywni. Nie wiem czy oni są kreatywni, ale wierzę, że DJ zrobił swoją część.

Daniel uważa, że afroamerykańscy zawodnicy wymagają innej promocji.

Szczerze mówiąc jako afroamerykanin, marketing tych ludzi musi być inny. Tu jest inna demografia i nie wiem czy DJ naprawdę pasuje do każdego. Jego rodzina i wszystko razem wymaga innego marketingu, zwłaszcza w przypadku mniejszego zawodnika i afroamerykanina. UFC jeszcze nie wie co z nim zrobić.

One thought on “Daniel Cormier: UFC, jeśli chcecie by Demetrious Johnson walczył z T.J. Dillashawem, dajcie mu pieniądze

  1. Milion…. przeciez federacja wie. ze jak go wrzuca na main event. to polowa ludzi przed finalowa walka wylaczy tv. Dominacja w dywizji odpadkow to zadna atrakcja dla publicznosci. Szybciej powinni zlikwidowac dywizje i co lepszych przeniesc wyzej – juz by tak nie kozakowali. bo polowa z nich wlasnie stamtad uciekla. bo dostawali wciry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *