Były zawodnik Strikeforce i UFC Adlan Amagov uczestniczył w strzelaninie i ranił innego zawodnika MMA

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Adlan Amagov (14-2-1 MMA, 2-0 UFC, 3-1 Strikeforce) brał udział w strzelaninie w Moskwie w której zginęły dwie osoby, a sześć zostało rannych.

Według raportu do strzelaniny doszło w poniedziałek wieczorem w zachodniej części Moskwy i był to finał konfliktu między dwoma czeczeńskimi klanami Khalidov i Baysurov. Obydwa klany nie mogły dojść do porozumienia w kwestii podziału wpływów z biznesu i postanowiły rozwiązać tę sprawę w sposób siłowy z użyciem broni palnej oraz noży. Z raportu wynika, że Adlan Amagov stojący po stronie klanu Khalidovów i właściciela firmy produkującej meble Magomeda Khalidova stanął do walki na noże z 19-letnim Timurem Baysurovem reprezentującym swój klan oraz firmę Ruslana Baysurova. W efekcie tej walki Amagov dźgnął w klatkę piersiową Baysurova, który został przewieziony do szpitala.

Adlan Amagov (30 l.) zakończył swoją karierę w 2013 roku argumentując tę decyzję tym, że jest zmęczony zbijaniem wagi do kolejnych pojedynków. W 2016 roku wrócił jednak do rywalizacji i stoczył wygrany pojedynek na gali League S-70 – Platforma 7th w Soczi, ale była to walka na mieszanych zasadach Sambo.

2 thoughts on “Były zawodnik Strikeforce i UFC Adlan Amagov uczestniczył w strzelaninie i ranił innego zawodnika MMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *