UFC Fight Night 109: Gustafsson vs. Teixeira – wyniki na żywo

205 lbs: Alexander Gustafsson pokonał Glovera Teixeirę przez KO (prawy podbródkowy, prawy prosty) 1:07, runda 5

Karta główna (FOX Sports 1, godzina 19:00 czasu polskiego):
205 lbs: Volkan Oezdemir pokonał Mishę Cirkunova przez TKO (prawy sierpowy) 0:28, runda 1
170 lbs: Peter Sobotta pokonał Bena Saundersa (ciosy i kolano) 2:29, runda 2
170 lbs: Omari Akhmedov pokonał Abdula Razak Alhassana przez niejednogłośną decyzję
170 lbs: Oliver Enkamp pokonał Nordine’a Taleba przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Jack Hermansson pokonał Alexa Nicholsona przez TKO (ciosy) 2:00, runda 1

Alexander Gustafsson vs. Glover Teixeira
Po pół minuty walki w stójce Glover w klinczu zaszedł za plecy Szweda i efektownym wyniesieniem na sekundę przeniósł walkę do parteru. Starający się trzymać oponenta na końcu swoich pięści Alexander od drugiej minuty zaczął trafiać mocnymi, pojedynczymi uderzeniami – głównie podbródkowymi i prostymi. Druga odsłona to dalszy ciąg stójkowej dominacji Gustafssona, Szwed trafiał kolejnymi ciosami nawet posyłając Teixeirę na deski. Glover z trudem przetrwał, ale wrócił na nogi i nie przestawał wywierać presji na rywalu. W pierwszych sekundach trzeciej rundy Mauler po raz kolejny naruszył Glovera podbródkowymi a ten padł na plecy, Alexander będąc w gardzie rywala atakował mocnym g’n’p, ale Brazylijczyk po raz kolejny zdołał wrócić na nogi. Po kilkudziesięciu sekundach przepychanki pod siatką Gustafsson obalił i dołożył kolejne uderzenia na ziemi. W czwartej i piątej odsłonie Brazylijczyk ewidentnie walczył już tylko przetrwanie, koniec walki przyszedł w drugiej minucie ostatniej rundy gdy Alexander 3 razy trafił podbródkowym a następnie prawym prostym wysłał rywala na deski. Marc Goddard widząc ledwie żywego Glovera podjął decyzję o przerwaniu pojedynku.

Volkan Oezdemir vs. Misha Cirkunov
Pojedynek półciężkich trwał jedynie 29 sekund, Panowie od razu ruszyli do wymian potężnych uderzeń. Cirkunov mocną szarżą zepchnął rywala na siatkę, ale chwila nieuwagi kosztowała go przyjęcie prawego sierpa, po którym padł nieprzytomny na deski.

Peter Sobotta vs. Ben Saunders
Sobotta rozpoczął od mocnego akcentu, już w pierwszych sekundach naruszył rywala, ale Saunders nie pozwolił wyrządzić sobie większej krzywdy. W płaszczyźnie stójkowej dominował Peter, niemiecki Polak dobrze kontrolował dystans kąsając Bena mocnymi prostymi i nie pozwalając złapać mu ulubionego tajskiego klinczu. Na minutę przed syreną, będąc plecami na siatce Sobotta posłał Amerykanina na deski mocnym lewym prostym, w parterze Ben od razu rozpoczął prace gumową gardą. W drugiej minucie drugiej odsłony Peter po raz kolejny naruszył Saundersa, tym razem ciosem po przechwycie kopnięcia. Chwiejący się na nogach Amerykanin walczył dalej inkasując kolejne ciosy, w połowie rundy Ben otrzymał potężne kolano na szczękę, po którym padł na deski a sędzia przerwał pojedynek.

Damir Hadzović vs. Marcin Held
Poza pierwszymi dwoma minutami kiedy walka toczyła się w stójce Polak znacząco przeważał, Marcin sprowadzał walkę do parteru i cały czas kontrolował rywala z góry, przechodził pozycje i atakował ciosami. Na początku trzeciej odsłony podczas próby wkręcenia się do nogi Held został trafiony kolanem, po którym padł na matę nieprzytomny a sędzia musiał przerwać walkę.

5 thoughts on “UFC Fight Night 109: Gustafsson vs. Teixeira – wyniki na żywo

1. Wielka szkoda, miał praktycznie wygraną walkę bo w parterze świetnie ogarniał Hadzovica. Szkoda 🙁 Dwie opcje, albo dadzą Heldowi jeszcze jedną szansę i np. walkę na gali w Polsce, albo wyjazd z UFC i co dalej? Bellator? KSW?