UFC Fight Night 106 Belfort vs. Gastelum na Extreme Sports Channel

Już w najbliższy weekend UFC zagości w Brazylii, gdzie przy gorącym dopingu fanów będziemy mogli obejrzeć starcia: Kelvin Gastelum vs. Vitor Belfort, Mauricio Rua vs. Gian Villante, Edson Barboza vs. Beneil Dariush, Jussier Formiga vs. Ray Borg, Bethe Correia vs. Marion Reneau oraz Alex Oliveira vs. Tim Means. Na transmisję zapraszamy w nocy z 11 na 12 marca o godz. 4:00.

W walce wieczoru zobaczymy pojedynek w kategorii średniej pomiędzy Kelvinem Gastelumem a Vitorem Belfortem. ‘The Phenom’ Belfort, który 20 lat temu zwyciężył w turnieju wagi ciężkiej na UFC 12, jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w szeregach UFC.  Jego przeciwnik, 25-letni Gastelum, znany jest z zamiłowania do jedzenia, co już trzykrotnie skończyło się brakiem uzyskania ustalonego limitu wagowego przed walką, a czego efektem było przeniesienie go przez federację do wyższej kategorii wagowej. Pomimo tej słabości, Gastelum uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników na świecie. Obaj są niebywale szybcy, agresywni oraz efektowni w wymianach bokserskich. Co wygra tym razem: doświadczenie czy młodość?

Do oktagonu powraca Mauricio ‘Shogun’ Rua. To jego piąta walka z rzędu przed rodzimą publicznością. Posiadacz czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu, będący faworytem tego pojedynku, rozstrzyga zwykle swoje pojedynki w stójce. Villante, pomimo dobrych umiejętności zapaśniczych, również preferuje wymiany kopnięć i ciosów. Obu charakteryzuje niesamowite serce do walki i ciągłe parcie do przodu – który z nich tym razem wykaże większą wolę, by dopisać kolejną wygraną do swojego rekordu?

W kategorii lekkiej zawalczą Edson Barboza z Beneilem Dariushem. Brazylijczyk odniósł ostatnio dwa bardzo cenne zwycięstwa – nad byłym mistrzem Anthonym Pettisem oraz nad Gilbertem Melendezem. Jego przeciwnik Dariush, walczący z odwrotnej pozycji, w ostatnich ośmiu pojedynkach zwyciężył siedmiokrotnie. Umiejętności tych zawodników są gwarancją doskonałego i emocjonującego widowiska. Czy będziemy świadkami prawdziwej wojny w oktagonie?

W wadze muszej naprzeciw siebie staną Jussier Formiga i Ray Borg. To starcie zapowiada się bardzo interesująco, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że obaj z ostatnich pięciu walk czterokrotnie wychodzili zwycięsko. Jeden i drugi  preferują walkę w parterze, więc paradoksalnie ten pojedynek może toczyć sie w stójce. Niezależnie od płaszczyzny, w której będa się mierzyć, emocji na pewno nie zabraknie.

W kobiecej kategorii koguciej obejrzymy walkę Bethe Correii z Marion Reneau. Correia, znana przede wszystkim z ciętego języka była pretendentka do pasa mistrzowskiego tej dywizji, zapowiada swojej przeciwniczce ‘największe rozczarowanie w jej życiu’ nazywając swoją 39-letnią oponentkę ‘babcią’. Będąca na co dzień nauczycielką wychowania fizycznego Reneau, profesjonalną karierę MMA rozpoczęła w wieku 32 lat. Starała się o udział w 18. edycji The Ultimate Fighter, jednak organizacja odrzuciła ją ze względu na wiek, dając jednocześnie do zrozumienia, że może zasilić szeregi UFC serią zwycięstw poza największą federacją MMA na świecie. Czy ta walka będzie punktem zwrotnym dla dywizji koguciej jak zapowiada Marion?

Więcej informacji na blogu Extreme Sports Channel: http://pl.extreme.com/blog/ufc, na fanpage’u: https://www.facebook.com/extremesportschannel.polska oraz Instagramie: https://www.instagram.com/extremesportschannel.polska/.

UFC Fight Night 106 Belfort vs. Gastelum w nocy z 11 na 12 marca o 4:00.

Powtórki: 12, 13, 17 marca o 21:00.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.