Vitor Belfort ma propozycję dla właścicieli UFC

Vitor Belfort Facebook

Wraz ze zmianą właściciela UFC jakim jest WME-IMG pojawiły się lub będą pojawiać się większe lub  mniejsze zmiany, ale tym razem z propozycją zmian wyszedł Vitor Belfort.

Vitor Belfort jest weteranem nie tylko w MMA w którym walczy już od 21 lat, ale również weteranem UFC w którym spędził 13 lat. Brazylijczyk wyszedł z ciekawą propozycją do właścicieli UFC o której już kiedyś była mowa. Przy aktualnej sytuacji w dywizji średniej szanse Belforta na zdobycie tytułu są niewielkie, ale gdyby UFC przystałoby na jego propozycję, to ta sytuacja mogłaby ulec zmianie.

— Mam jeszcze jeden pomysł jaki chcę przedstawić UFC. Chodzi o stworzenie nowej ligi w UFC. Potrzebujemy czegoś nowego — teraz to widzę. Nowi właściciele chcą stworzyć coś nowego. Jest wiele zmian. To, co chcę im zaproponować, to stworzenie ligi wewnątrz UFC, Legend League dzięki której będziemy mogli przywrócić do rywalizacji tych wszystkich emerytowanych zawodników. Przywrócenie ich do gry sprzeda bilety i da im szansę na zarobienie lepszych pieniędzy.

— Mogę to poprowadzić. Możemy zorganizować walkę o tytuł między mną i jedną z legend i byłby to nowy program w UFC. Mam mózg, coś mi tam jeszcze zostało (żart). Chciałbym uszczęśliwić fanów dając im to, czego chcą. Nie chodzi tylko o to, by ich zabawić, ale o to, by dać im przyjemność z oglądania legend. Myślę, że oni to kochają. Mamy tych zawodników odstawić na emeryturę? Dajmy ich tutaj z powrotem.

Pomysł Belforta jest podobny do tego, co w ostatnich latach robi Bellator sprowadzając do siebie znanych weteranów MMA organizując im walki. Ci zawodnicy to m.in. Royce Gracie, Chael Sonnen, Tito Ortiz i Ken Shamrock. Czy UFC zdecyduje się na taki krok?

5 thoughts on “Vitor Belfort ma propozycję dla właścicieli UFC

  1. Z tą ligą to jakiś żart, ale można cześciej zestawiać starszych zawodników, ale w jakiejs jeszcze formie i po problemie. Problem w tym, ze w UFC , tak jak w Lidze Mistrzów nie ma miejsca na słabszy poziom

  2. Liga emerytow…hihihi no jasne 🙂 Goscie bez szybkosci, sily i cardio, spelniajacy wymogi usada i walczacy na codzien z altretyzmem…juz to widze. No i jeszcze aspekt kategori wagowych…? Przykro tak pisac, bo czesc z nich jest w dobrej formie jak na swoje lata, ale pomysl Belfiego beznadziejny. Mysle ze Vitor zdaje sobie sprawe ze jego czas przemija, i czas zorganizowac sobie jakas robote. Osobiscie dobrze wspominam jego walke z Bonsem, tam byl naprawde o wlos od pasa….

  3. Tak jak są druzyny które nie wchodzą do Ligi Mistrzów i wylatują do Ligi Europy … tak samo fighterzy powinni poprostu odpadać, odbudować w gorszej lidze (wspomniany Rizin naprzyklad) i ewentualnie powrócić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *